ON-LINE

На Рівненщині найвищий показник вроджених вад новонароджених

вівторок, 05 грудня 2017
Причиною цьому є дефіцит фолієвої кислоти

Для подолання цієї проблеми рівненські генетики вкотре порушили питання необхідності фортифікації (збагачення) борошна фолієвою кислотою на державному рівні.

Обласна рада на останній сесії звернулася за цим до Прем’єр-міністра, Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Про частоту вроджених вад на Рівненщині розповіла завідувачка обласного медико-генетичного центру обласного лікувально-діагностичного центру Любов Євтушок:

У Волинській, Хмельницькій і Рівненській областях проводили моніторинг відповідно до міжнародних стандартів.

 

У цих областях частота вад удвічі вища, ніж у Європі. На Рівненщині - показник найвищий, на частоту вроджених вад новонароджених впливає і високий рівень радіації на Поліссі.  

Ініціатором програми запобігання вродженим вадам розвитку в Україні з допомогою фолієвої кислоти ще у 2000 році був американський генетик Володимир Вертелецький. Але до цього часу програму не запровадили. Генетик стверджує, що фолієва кислота необхідна як вагітним жінкам, так і усім дорослим, тому що вона знижує ризики інсультів, інфарктів, інших серцево-судинних хвороб.

За словами Любові Євтушок, у світі понад 80 країн фортифікують борошно на державному рівні, а в Україні борошно збагачують фолієвою кислотою лише на експорт.

 

Юлія Вознюк Радіо Трек

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Знайдено собаку

    В районі Басового Кута, на вулиці М.Чурай, прибилася собачка рудого окрасу, пухнаста, схожа...
  • Документи на причіп

    У районі автовокзалу «Чайка»  у Рівному загубили техпаспорт на причіп....
  • Знайдено документи на Білик

    Знайдено документи на прізвище Білик Оксана. Тому, хто загубив, прохання...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного