ON-LINE

Фахівець із Рівного назвав можливу причину отруєння дітей у Черкасах

середа, 23 травня 2018
На його думку, діти могли отруїтися тетраетилсвинцем

Фото з Фейсбук Миколи Чечоткіна

Тетраетилсвинець – це заборонена отруйна сполука, яку використовували як присадку до моторного палива для підвищення його октанового числа (октанове число - це здатність протистояти самозайманню). Інакше кажучи, з її допомогою, приміром, з бензину А-92 можна зробити бензин А-95.

На думку про отруєння тетраетилсвинцем керівника Рівненського обласного лабораторного центру Романа Сафонова наштовхнуло те, що поруч зі школою у Черкасах розташовується автобат зі значною кількістю автоцистерн із пальним. Тож він пояснює:

Не виключено, що там були певні маніпуляції з підвищенням октанового числа бензину. Не виключено, що був розлив. А відповідно до прогнозу погоди, вітер був – якраз у сторону шкільної лінійки. Тетраетилсвинець - це досить високолетюча речовина. 26 градусів тепла було. А випаровування цієї речовини відбувається досить швидко при кімнатній температурі. І наслідок – отруєння, яке досить схоже на алкогольне.  

За словами Романа Сафонова, така симптоматика, яка була у черкаських школярів -  це головний біль, нудота, блювання, запаморочення – характерні для отруєння тетраетилсвинцем. Окрім цього, Роман Сафонов додав:

Я спілкувався з колегою черкаським. Він повідомив, що вони знайшли свинець у ґрунті, що може підтверджувати цю версію. Звісно, не виключено, що свинець міг накопичуватися тривалий час під хронічною дією будь-яких маніпуляцій з паливно-мастильними матеріалами. Але, як на мене, версія, яку я озвучив, підтверджується тим, що концентрація того ж самого свинцю в ґрунті досить швидко з кожним днем зменшується.

Мирослава Опанасик Радіо Трек
Теги: отруєнння

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Знайдено паспорт на Гандзюк

    Знайдено паспорт на прізвище Гандзюк Наталія. Тому, хто загубив, прохання...
  • Знайдено посвідчення на Овдійчук

    Знайдено пенсійне посвідчення на прізвище Овдійчук Юрій. Тому, хто загубив, прохання...
  • Знайдено посвідчення на Гапончук

    Знайдено посвідчення учасника бойових дій на прізвище Гапончук Микола. Тому, хто...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного