ON-LINE

Хворих на муковісцидоз із Рівненщини можуть почати лікувати за кошти держбюджету

неділя, 23 вересня 2018
Про це проситиме облрада

На сьогодні на Рівненщині 35 хворих на муковісцидоз. Ціна життя кожного з них – кілька десятків тисяч гривень на місяць.

Як дорослі, так і діти отримують безкоштовне лікування у спеціальному Центрі, який запрацював два роки тому на базі Рівненського обласного диспансеру радіаційного захисту населення. 

 

До слова, в Україні таких центрів лише два – У Рівному та Львові.

Із батьками дітей, хворих на цю недугу, зустрілася заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко. Разом з керівництвом обласного управління здоров’я вони обговорили проблеми, які виникають при лікуванні.

Так, окрім ліків, які закуповуються за державні та обласні кошти, хворі мають потребу у дієтичних сумішах та препаратах для очистки легень. Ці дороговартісні засоби потребують щомісяця близько 10 тисяч гривень. Також на сьогодні у медзакладі не вистачає й ліжкомісць.

За словами Світлани Богатирчук-Кривко,

Лікування дітей з такими захворюваннями потребує великих коштів і моральних затрат. Ми звернемося до Кабміну та МОЗу із пропозицією щодо фінансування усіх орфанних захворювань за кошти держбюджету. Адже є громади, які не спроможні утримувати таких людей. Також проситимемо про включення цієї категорії хворих у пільгове забезпечення необхідними засобами.

До слова, нині у Центрі для хворих на муковісцидоз обладнують додаткову палату.

ДОВІДКОВО: Муковісцидоз (кістозний фіброз) - це аутосомне, рецесивне, спадкове захворювання екзокринної залози, яке вражає легені, потові залози та травну систему, викликаючи хронічні респіраторні і травні проблеми.

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Знайдено собаку

    В районі Басового Кута, на вулиці М.Чурай, прибилася собачка рудого окрасу, пухнаста, схожа...
  • Документи на причіп

    У районі автовокзалу «Чайка»  у Рівному загубили техпаспорт на причіп....
  • Знайдено документи на Білик

    Знайдено документи на прізвище Білик Оксана. Тому, хто загубив, прохання...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного