Від Польщі до Британії: закордонні університети пропонують українцям безкоштовне навчання. Перелік пропозицій та програм

Їх зібрав проєкт MediaSapiens

Університет в Утрехті (Нідерланди)

MediaSapiens зібрав проєкти, що допоможуть українцям знайти безплатне навчання в країнах Європи, які стали тимчасовим прихистком під час війни. Варто додати, що йдеться про тих громадян, які вже перебувають за кордоном, адже в Україні вступ до іноземного вишу, зокрема для абітурієнтів-чоловіків, ускладнюється перетином кордону та відповідними дозволами.

Найпростіше починати пошук за допомогою освітнього телеграм-бота EducationUaBot — цей проєкт створили в Міністерстві освіти та науки України за підтримки Швейцарії та швейцарсько-українського проєкту DECIDE. До розробки порад щодо освіти за кордоном долучалися Міністерство закордонних справ та освітній омбудсман.

Бот допоможе знайти за кордоном не тільки університет, а й садочок або школу. Щоб почати пошук, треба вказати своє ім’я та обрати одну з 31 країни, серед яких Австрія, Бельгія, Велика Британія, Латвія, Литва, Німеччина, Італія, Франція, Швеція, Японія та інші.

Брама одного з найпрестижніших університетів Польщі - Варшавського

Якщо абітурієнту до вишу не підійшла жодна з пропозицій українського телеграм-бота, радимо скористатися списком університетів, які допомагають українським студентам і науковцям на англомовній пошуковій освітній платформі Erudera.

Цей список містить 70 пропозицій від університетів усього світу, враховуючи США, Австралію та Канаду. Хоча востаннє його оновлювали в липні 2022 року, він залишається корисним, бо крім країни та назви університету, в таблиці вказано вид допомоги та посилання на сайт вишу, за яким можна самостійно перевірити, чи буде ця допомога подовжена на наступний навчальний рік.

Список університетів, складений Erudera, виглядає як звичайна таблиця. Країни розташовані в алфавітному порядку, тож пошук вишу в конкретній країні займе декілька секунд.

Освітні ініціативи країн — партнерок України

Допомога українським студентам і науковцям може бути запропонована не тільки навчальними закладами, а й на державному рівні.

Латвія

Так, латвійські університети продовжать підтримувати українських студентів і викладачів у наступному навчальному році.

Уряд Латвії спрямував 688 тисяч євро на надання стипендій українцям для навчання та наукових досліджень до 31 грудня 2023 року. Як повідомляє ресурс Study in Latvia, протягом семестру, що триває (із січня по червень 2023 року), українці отримали 92 стипендії на навчання та 20 наукових стипендій на суму 259 880 євро.

Українські студенти латвійських державних і приватних вищих навчальних закладів можуть отримувати стипендію в розмірі 140 євро на місяць. Також виші можуть пропонувати українським науковцям стажування без винагороди, водночас держава може надати дослідницьку стипендію в розмірі 900 євро на місяць.

Латвійський університет

Наступний прийом заявок завершиться 15 вересня 2023 року. На сайті Study in Latvia є окрема вкладка для українців із таблицею університетів, що підтримують Україну, пропонують місця на курсах і в гуртожитках, однак її мають оновити до наступного навчального року.

Чехія

Дуже схожа за змістом платформа Study in Czechia. На окремій для українців вкладці можна знайти інформацію про стипендії для студентів у різних вишах, пропозиції для науковців та освітян, а також просто корисні посилання для життя українців у Чехії.

Щоб визначитися з університетом, потрібно натиснути на вкладку з містом, у якому хотіли б навчатися.

Фінляндія

Проєкт із підтримки України міністерства освіти та культури Фінляндії HERE Ukraine! пропонує безплатне навчання у трьох університетах прикладних наук: Haaga-Helia, Laurea та Metropolia. Це онлайн-курси тривалістю два місяці, по завершенню яких можна отримати сертифікат і використати його для здобуття ступеня бакалавра або магістра в українських університетах або інших університетах Фінляндії.

Пропонують освітні напрямки з фізіотерапії, соціальних послуг, нерухомості та будівництва, туризму, а також курси медсестер. Деякі з цих занять тривають із березня, а деякі розпочнуться в травні або ж восени 2023 року.

Щоб навчатись безплатно, потрібно перебувати у Фінляндії під тимчасовим захистом. Під описом до кожного курсу є посилання на форму реєстрації.

Університет Haaga-Helia

Словаччина

Безплатне навчання українських студентів у Словацькій Республіці передбачає програма FreeStudent. Проєкт працює вже протягом 8 років за сприяння словацько-українського культурно-освітнього товариства. Програма має україномовний сайт, де одразу можна подати заявку на вступ.

Участь у програмі беруть дев’ять університетів, серед яких Університет Павла Йозефа Шафарика в Кошице, Університет музичних мистецтв у Братиславі та Кошицький Державний технічний університет.

Університет музичних мистецтв у Братиславі

Польща

Польське національне агентство з питань академічного обміну NAWA пропонує українцям продовжувати здобувати вищу освіту у вишах польською або англійською мовами.

Поки що на сайті опубліковані дані про безплатну освіту протягом 2022-2023 академічного року, однак можна знайти загальну інформацію з контактами та необхідними документами для вступу.

Гранти на безплатне навчання від UNICEF Ukraine

Місяць тому Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України повідомило, що UNICEF Ukraine пропонує 5 європейських грантів для студентів, аспірантів і викладачів у вишах різних країн світу. Це щорічні гранти, які пропонуються всім країнам світу і мають дуже високі критерії відбору.

Програма міжнародних стипендій Chevening, або Чівнінг, що фінансується міністерством закордонних справ у справах Співдружності та розвитку Великої Британії, вже завершила приймати заявки на навчальний 2023/2024 рік, але в серпні відкриє прийом заявок на стипендії на 2024-2025 рік. Триває навчання один рік, по завершенню якого студенти здобувають ступінь магістра.

Усі заявники на Чівнінг мають надати документи про освіту, рекомендації та одну пропозицію про вступ до університету Великої Британії на період надання стипендії. Також для участі у відборі бажано мати щонайменше два роки досвіду роботи або волонтерства, а головне — чітке бачення кар’єрного розвитку після навчання. Стежити за відбором і статусом вашої заявки можна онлайн.

Fulbright, Фулбрайт — програма наукових обмінів Сполучених Штатів Америки, що спонсорується Державним департаментом та керується Інститутом міжнародної освіти. З 1992 року у США навчалися понад 1100 українців, водночас більш ніж 750 американців викладали в українських вишах і займалися науковою працею.

Кандидати на вступ до програми мають володіти англійською мовою на достатньому рівні для професійного спілкування в англомовному академічному середовищі, мати диплом бакалавра на час призначення стипендії, тобто в серпні 2024 року, а також повинні повернутися в Україну на два роки після завершення терміну гранту. Заявки можна подати до 16 травня.

Французька програма Eiffel Excellence Scholarship, або Стипендія досконалості Ейфель заохочує іноземних студентів до навчання в магістратурі та аспірантурі у французьких закладах вищої освіти. Взяти участь можуть магістри віком до 25 років та докторанти — до 30 років.

Стипендії уряду Швейцарії Swiss Government Excellence Scholarships — програма також для магістрів і докторантів. Набір починається на початку серпня.

Holland Scholarship — стипендія, що фінансується міністерством освіти, культури та науки Нідерландів, а також кількома нідерландськими університетами. Студенти можуть здобути ступінь бакалавра або магістра. Щоби потрапити на конкурс, громадянство кандидата не має належати до Європейської економічної зони, кандидат має подати заявку на програму бакалавра або магістра з денною формою навчання в одному з нідерландських вищих навчальних закладів, які беруть участь. Також майбутній студент повинен не мати ступеня освітнього закладу в Нідерландах.

Кінцевий термін подання заявки — 1 травня та 1 червня 2023 року.

Ще декілька корисних посилань для пошуку освіти за кордоном

#ScienceForUkraine — це громадська група волонтерів-дослідників і студентів з академічних закладів Європи та всього світу, які допомагають українцям. За допомогою можна звернутися через сайт, а переглянути весь список закладів, що згодні співпрацювати з українськими науковцями, можна за посиланням. Заявки приймаються з квітня по червень.

United for Ukraine — міжнародний проєкт, що виник за підтримки Google та Meta в перший день російського вторгнення. Ініціатива об’єднала освітян, юристів і програмістів, щоб оперативно допомогти людям, які тікають від війни в Україні. Платформа допомагає знайти житло та отримати юридичні консультації. До проєкту залучено близько 150 волонтерів та 500 юристів. З освітніх послуг програма пропонує вивчення мов для дітей та дорослих, а також курси підвищення кваліфікації.

The German-Ukrainian Academic Society — величезна база даних, де можна знайти чимало корисних посилань про навчання та підтримку українців у Німеччині та світі. Платформа містить інформацію про 749 організацій у 66 країнах. 

За посиланням можна знайти пропозиції освітньої допомоги в Азії, Бразилії, а також звернутися по допомогу в рамках проєкту ERA4Ukraine — ініціативи для дослідників України, що надає огляд усіх заходів на європейському рівні, до якої входять Австрія, Франція, Німеччина, Італія, Польща, Швейцарія, Велика Британія, Ізраїль та Північна Америка.

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень