Позбавлятимуть соцдопомоги: чому біженці з України не хочуть працювати у Німеччині?

Тим часом про нові правила для біженців повідомили у міністерстві праці ФРН

Німеччина з 1 січня збільшила розмір соціальної допомоги, але посилює вимоги щодо працевлаштування мігрантів з України, які мають тимчасовий захист

Українців, будуть спонукати погоджуватись на роботу, яку пропонують джоб-центри.

 

У разі відмови соціальну допомогу можуть забрати аж на два місяці. Раніше її пропонували просто скоротити на 30% від суми у 502 євро. 

Про нові правила для біженців повідомили у міністерстві праці ФРН, - пише Інформатор. Тут кажуть, що з 1 січня зросте Bürgergeld - щомісячна допомога з безробіття. Але її треба заслужити. 

Сума допомоги у 2024 році збільшилась з 502 до 563 євро (на 12%) на місяць. Але ми посилюємо умови для тих, хто відмовляється від роботи, яку пропонують центри зайнятості. 

 

Для таких можуть застосувати тимчасове скасування допомоги на строк до двох місяців, - йдеться у повідомленні

Після закінчення двох місяців центр зайнятості повинен буде знову запропонувати  варіант працевлаштування. У разі відмови санкції буде продовжено.

Добра новина: у міністерстві кажуть, що держава продовжуватиме у будь-якому випадку покривати витрати на проживання та комунальні послуги.

Чому українці не хочуть працювати 

Проста арифметика: середня зарплата у Німеччині становить 2 500 євро.

Працюючи п'ять днів на тиждень, людина платить податки, оренду квартири, комуналку - і на руках у неї залишається близько тисячі євро або ж трохи більше.

 

Якщо ж людина не має роботи, то держава бере забезпечення соціальним житлом на себе і платить їй 502 євро.

 

І деякі біженці розмірковують так: краще мати вільний час і малі гроші, аніж робочий тиждень з двома вихідними - і трохи більше грошей.  

До того ж часто українцям пропонують низькооплачувану роботу, яка не потребує кваліфікації й досконалого знання мови. А це - всього лише 1680 -1900 євро. Соціальної допомоги у цьому випадку їх позбавляють.

Ось чому багато людей відмовляються від офіційної роботи, яку їм пропонують, та находять тимчасові підробітки: торгують тимчасовою технікою, допомагають на ринку, підпрацьовують прибиральниками на неповну зміну та інше.

З неофіційними підробітками у Німеччині непросто, їх знайти майже нереально. Проте, все ж таки деякі шпаринки є, і люди цим користуються. 

Раніше про життя наших біженок за кордоном ми писали:

Вчилася для того, аби мити підлогу? – українки розповідають, чим у реальності їм пропонують займатися в ЄС

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень