Нульове розмитнення: наскільки стали дешевші автомобілі і від чого залежить ціна
Через пільгове розмитнення на кордоні утворилися черги
З початку квітня в Україні почав діяти пільговий період розмитнення автомобілів. Такі зміни влада запровадила, аби волонтери змогли ввезти більше автомобілів для ЗСУ на фронт. Однак купити авто можуть не лише волонтери, а й пересічні українці.
Чи справді розмитнення стало зовсім безкоштовним?
Ввезення автомобілів не стало «нульовим», так як помилково вважає більшість людей. Покупцеві потрібно буде сплатити послуги за реєстрацію транспортного засобу в сервісному центрі МВС, а також податок до Пенсійного фонду – 3-5% вартості придбаного авто. Також новий власник повинен також отримати свідоцтво про реєстрацію машини і українські номерні знаки – це теж коштує грошей.
Наскільки дешевшими стали авто?
Вартість розмитнення транспортного засобу буде залежати від кількох пунктів:
- вік автомобіля,
- об’єм і тип двигуна,
- сума, за яку машину придбали в ЄС.
Наприклад, якщо автомобіль має 10-річний «стаж», дизельний двигун об'ємом 1 500 куб\см, коштував в європейських країнах 5 тисяч євро, то зараз ціна розмитнення складе близько 2 800 євро. Розмитнення п’ятирічної автівки з такими ж характеристиками, але ціною у 8 тисяч євро обійдеться під час нульового розмитнення приблизно у 2 975 євро.
Тож під час дії нульового розмитнення вартість машин зменшилася приблизно на 30%, а в деяких випадках – і на 70%.
Ціни зменшилися, але не на всі моделі та не різко. Це поступовий процес, тож на різкий обвал розраховувати не варто. Поступово стара частина автопарку замінюється новішою, прокоментували ситуацію в Інституті досліджень авторинку.
Нагадаємо, пільгове розмитнення спровокувало великі черги на кордоні. Тож «лайтовий» режим розмитнення можуть скасувати через дірку у бюджеті, адже кількість ввезених автомобілів значно зросла.
Джерело: telegraf.com.ua
Радіо Трек: НОВИНИ