ДРУГА бустерна доза вакцини проти ковіду: кому вона точно не треба
А хто має її зробити, доки не почався «сезон»
В Україні дозволили введення другої бустерної дози вакцини проти коронавірусу усім людям віком від 60 років, а також людям віком 18-59 років з хворобами, які підвищують ризик важкого перебігу COVID-19.
Згідно з повідомленням МОЗ, відповідні рекомендації Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики затверджені наказом МОЗ №1249 від 19 липня 2022 року.
Зокрема, для другої бустерної дози рекомендують застосовувати мРНК-вакцину (наразі в Україні це Comirnaty/Pfizer) з інтервалом щонайменше 4 місяці після першої бустерної дози для таких груп населення:
- люди віком понад 60 років,
- люди, які проживають у закладах догляду за літніми людьми,
- люди з інвалідністю,
- люди з імуносупресією,
- люди віком 18-59 років з медичними станами, які підвищують ризик тяжкого перебігу COVID-19,
- люди віком 18-59 років із численними хронічними захворюваннями, які підвищують ризик важкого перебігу COVID-19.
За результатами досліджень, додаткова доза мРНК-вакцини покращує захист від хвороби для людей віком понад 60 років і людей з імунодефіцитом.
Водночас попередні дані досліджень свідчать про те, що у молодих людей без хронічних хвороб користь від додаткової бустерної дози мінімальна. Тому здоровим людям до 60 років, вагітним без супутніх захворювань, що збільшують ризик тяжкого перебігу COVID-19, групам професійного ризику, таким, як медпрацівники, міністерство наразі не рекомендує отримувати бустерну дозу щеплення.
З січня в Україні всі повнолітні можуть отримати одне бустерне щеплення, якщо з часу отримання базового курсу вакцинації пройшло щонайменше 6 місяців.
Радіо Трек: НОВИНИ