Зможуть доживати у нормальних умовах, які створять у Рівному у колишньому дитбудинку

Про це говорили медики міста у День паліативної і хоспісної допомоги, який припав на 11 жовтня

Процес створення дитячого паліативного відділення на базі обласного будинку дитини у Рівному триває. 

Як відомо, у вересні у Рівному почали працювати над облаштуванням спеціалізованого відділення для дітей, яким необхідна паліативна допомога.

Про потреби паліативного відділення розповів лікар обласного будинку дитини В’ячеслав Кобилянський. Медик зауважив, що надавати спеціалізовану допомогу медперсонал закладу може і вміє. Нині ж треба одне – виділити кошти для облаштування відділення.

Говорить В’ячеслав Кобилянський:

Ми вже виділили приміщення, чекаємо кошти для його облаштування. Якщо говорити про гроші, то ситуація виглядає так. Створення проектно-кошторисної документації – 20 тисяч. Реконструкція і капітальний ремонт приміщення – 500 тисяч. Придбання медичного обладнання та потрібної апаратури – 500 тисяч. Ну, після останніх подій в Одесі, коли діти згоріли, обов’язково треба протипожежну сигналізацію. Цілий такий комплекс коштує 680 тисяч гривень.

В самому відділені, як зауважив лікар, повинні бути не лише палати, а й спеціалізовані приміщення. Наприклад, потрібне місце для зберігання наркотичних засобів, ритуальна кімната, окремі санітарні кімнати, холодильна камера. Іншими  словами – потрібно створити цілий комплекс для надання якісної паліативної допомоги. А ще обов’язково повинен бути психолог, який би підтримував батьків.

Заступник начальника міського управління охорони здоров’я Вікторія Покоєвчук своєю чергою запевнила, що допомогу в облаштуванні такого відділення нададуть і медики, і громадські організації. А зовсім скоро МОЗ зобов’яже створювати паліативні відділення на базі усіх реабілітаційних центрів (колишніх будинків дитини). 

Пояснює Вікторія Покоєвчук:

У міністерстві юстиції сьогодні лежить наказ, який вносить зміни у наказ МОЗ про назви лікувально-профілактичних закладів. Відповідно цей наказ і перепрофілює ці заклади. Так от, спеціалізовані будинки дитини планується переназвати, а отже і змінити їх напрямок роботи, у центри реабілітації та паліативно-хоспісної допомоги дітям. Тож говорити про те, що наші кроки неправильні чи спішні – не варто. Ми на правильному шляху.

А повертаючись до фінансового питання, то варто звернути увагу на світову практику. Як неодноразово казали самі лікарі, на утримування паліативних відділень в інших країнах з державного бюджету виділяється максимум 10-15% грошей, всі інші витрати – лягають на плечі звичайних громадян.

Нагадаємо, хоспіс  —  заклад, в якому перебувають важкохворі з прогнозованим летальним наслідком. У закладі працює переважно середній та молодший медичний персонал, доступ до пацієнтів відкритий для родичів та друзів. Основна мета перебування в хоспісі — полегшити останні дні життя пацієнтів. На Рівненщині його пропонує створити Благодійний фонд Скарбниця надії. В перспективі заклад зможе приймати дітей і з інших областей. 

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ліна Захарова

Ліна Захарова

Знайдено коробку зі взуттям

В торговому центрі Ліон, що на продуктовому ринку, знайдено коробку зі взуттям.    

Знайдено техпаспорт

Знайдено техпаспорт на автомобіль «Мазда». Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Знайдено цуценя

В районі Боярки  знайдено цуценя чорного окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати.    

Більше оголошень