Життя після «корони»: що робити після того, як перехворів на COVID-19?

Короткі поради з практики медика

Як почувається людина, яка перехворіла коронавірусом, і що робити після одужання – розповів доктор однієї з приватних клінік.

На своїй сторінці у фейсбуці Тарас Жиравецький опублікував короткі поради з практики. Нижче подаємо його текст.

По-перше, якщо вам до 30 років, ви за 14 днів відновитесь і забудете, що хворіли.

Організм розумний, і сам відновить себе, мікрофлора у кишківнику після антибіотику також відновиться самостійно до 14 днів без пробіотиків.

Якщо у вас будуть заїди, білий язик, відчуття дискомфорту в роті, висип на статевих органах - не лякайтеся, це найімовірніше кандидоз.

Зверніться до сімейного лікаря, щоб він призначив протигрибкові ліки, вони швидко допоможуть. Деколи кандидоз сам зникає упродовж тижня.

Які, до речі, позитиви від прийому антибіотиків?

Якщо ви приймали антибактерійні - це могло вплинути позитивно на перебіг гастриту, який часто викликаний бактерією гелікобактер пілорі. Також, якщо у вас був ієрсініоз - бактерія, яка викликає запалення у кишківнику, ви можете отримати бонус - зменшення або повне знищення цієї бактерії і покращення стану роботи кишківника.

Переконаний, що пацієнти, у кого був діагностований аутоімунний тиреоїдит до ковіду з високим показником анти тпо, також будуть здивовані, що аналізи можуть покращитися. Бажано, до речі, повторити ще раз аналізи на гормони щитовидної залози та анти тпо.

У кого був синусит чи гайморит він також може минути паралельно.

Для чоловіків приємна новина: антибактерійні препарати можуть пролікувати й простатит про який вони не здогадувалися, що покращить якість статевого життя.

Тому є й позитив, хоч і не великий, але позитив...

Звичайно, після того, як вірус зникне – а це можна перевірити, зробивши повторний ПЛР-тест – залишаться наслідки хвороби.

Що буває найчастіше?

1. Пітливість, вона може залишатись ще кілька тижнів, особливо при фізичному навантаженні, деколи вночі.

2. Часто лишається субфібрильна температура 37,2, яка частіше буває в тих пацієнтів, які є алергіками і мають високий igE. Також причиною такої температури може бути активація герпес вірусів на фоні зниження імунітету.

3. Стан апатії і постійної втоми.

4. Повторне запалення легень викликане бактерійними інфекціями, не пов‘язане з коронавірусом, бо організм залишається ослабленим.

5. Загострення геморою, часто буває після тривалого курсу антибактерійних. Рекомендую в такому випадку звернутись до проктолога.

6. Загострення подагри. Часто спостерігаю підняття рівня сечової кислоти. Порадьтеся з сімейним лікарем стосовно контролю сечової кислоти та дієти.

7. Позитивом, до речі, є те, що більшість пацієнтів з надміром ваги таки частіше мають зниження ваги після ковіду.

8. Виникнення тромбозів. Тут завжди потрібно радитись з судинними хірургами.

9. У пацієнтів з цукровим діабетом може, на жаль, бути збільшення рівня глюкози та глікованого гемоглобіну.

10. У вас ще 14-20 днів можуть бути вищі печінкові проби, як наслідок прийому нестероїдних протизапальних.

11. Кашель вас може переслідувати більше місяця, і нюх може зникнути на кілька місяців.

12. Головний біль часто триває від початку захворювання до 14-20 дня, нагадує стан, як після алкогольного сп‘яніння. Проходить без спеціального лікування, але от зменшити його важко, на жаль.

Тому логічно після захворювання виконати невелике лабораторне обстеження.

Мінімум, який я рекомендую – це загальний аналіз крові, ц реактивний протеїн, феритин, д-димери, алт, аст, ггт, білірубін загальний та прямий, креатинін, сечовина, сечова кислота, залізо, глюкоза.

Вірус не фейк (для тих хто не вірить). Будьте обізнані – і це спростить вам зустріч з невидимим ворогом та збереже ваші нерви.

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Загублено сумку з телефоном

В районі головного корпусу Водного університету загублено чоловічу чорну сумку на пояс з мобільним телефоном. Прохання повернути загублене за винагороду.    

Загублено документи на Романюк

  Загублено сумку з документами на прізвище Романюк Валерій. Велике прохання повернути документи за винагороду.      

Загублено документи на Музичук

Загублено гаманець з документами на прізвище Музичук Андрій. Прохання повернути за винагороду.    

Більше оголошень