Як виглядає 3D-принтер та виготовлена на ньому продукція (ФОТО)

Сьогодні продемонстрували у Рівненській обласній науковій бібліотеці

Тут презентували пілотний проект з виробництва тактильної продукції (фонетичні таблички та кубики з шрифтом Брайля) для людей з вадами зору.

Як відомо, вироби для слабозорих та незрячих людей складаються з рельєфно-крапкового шрифту, що зчитується вказівним пальцем. Такі тактильні інформаційні розробки допомагають їм здобувати освіту, отримувати необхідну інформацію, орієнтуватися у приміщеннях та на вулиці.

Пілотний проект був спланований та реалізований двома центрами (Інтернет-центр «Окуляр» та Інформаційно-ресурсний центр «Вікно в Америку»), що працюють в бібліотеці за сприяння і підтримки Посольства США в Україні, а також відокремленим підрозділом ВГО людей з інвалідністю по зору «Генерація успішної дії» в Рівненській області. Можливість розробити, змоделювати і виготовити таку продукцію з’явилася в бібліотеці з придбанням 3D-принтера та 3D-сканера, які дають можливість друку досить чітких тактильних копій із спеціальною текстурною поверхнею.

Виготовлені таблички та кубики, на які нанесений алфавіт з шрифтом Брайля, проходять апробацію на базі Клеванської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату для дітей з вадами зору та дошкільного навчального закладу для слабозорих дітей  компенсуючого типу № 35 «Весняночка».

Ця продукція також була представлена тифлопедагогам , спеціалістам-реабілітологам, психологам, фахівцям з педагогічної корекції, які працюють з відповідною категорією людей.

В подальшому планується тиражування цих виробів для забезпечення ними спеціалізованих закладів міста та області.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень