Як рівнянам розпізнати фальшиві гроші і не потрапити за ґрати на 7 років

Порадами діляться поліцейські

Останнім часом у Рівному почастішали випадки виявлення фальшивих купюр.

Зокрема, йдеться про гроші номіналом 500 гривень.

24 травня працівники поліції охорони зафіксували, що жінка у одній із банківських установ намагалася розрахуватися банкнотою номіналом 500 гривень із ознаками підробки. Днем раніше фальшивкою у супермаркеті розрахувався чоловік.

Як розпізнати 500-гривневу банкноту.

Національний банк України ввів в обіг оновлену банкноту номіналом 500 гривень з удосконаленою системою захисту.

1. Водяні знаки: багатотоновий водяний знак – портретне зображення Григорія Сковороди та світлий елемент водяного знака – зображення цифрового позначення номіналу (розміщено вертикально в правій нижній частині багато-тонового водяного знака).

2. Повністю занурена в товщу паперу захисна стрічка, на якій за допомогою збільшувального скла можна побачити зображення у прямому та перевернутому вигляді: «500 ГРН», елемент малого Державного Герба України і підкреслене цифрове позначення номіналу «500».

3. Наскрізний елемент – зображення цифрового позначення номіналу «500», усі елементи якого збігаються та доповнюють один одного під час розглядання банкноти проти світла.

4. Елемент SPARK – оптично-змінне зображення розгорнутої книги, яке має кінематичний ефект. При зміні кута нахилу банкноти на ділянках зображення спостерігаються поступові переходи від зеленого кольору до синього.

6. Латентне зображення (зображення цифрового позначення номіналу – “500”): цифри видимі під час розглядання банкноти на рівні очей проти світла під гострим кутом: темні на світлому фоні – при розгляданні банкноти з довгої сторони, світлі на темному фоні – при розгляданні банкноти з короткої сторони.

7. Рельєфні елементи зображень, шорсткість яких відчувається на дотик. На фото: а) написи та зображення; б) елемент для людей з послабленим зором; в) фрагмент портрета.

8. Мікротекст – написи, що повторюються, і які можна прочитати за допомогою збільшувального скла

Крім того, кажуть правоохоронці, існує досить проста послідовність дій, яку коротко можна назвати правилом трьох «П»:

подивися, покрути, помацай.

Тобто спочатку купюру потрібно уважно оглянути.

Звернути увагу на те, щоб співпадали номери на зворотній стороні банкноти (права сторона та у лівій нижній частині), побачити яскраво-зелене, оптично-змінне зображення розгорнутої книги, яке має кінематичний ефект. При зміні кута нахилу банкноти на ділянках зображення спостерігаються поступові переходи від зеленого кольору до синього.

Потім необхідно поглянути на просвіт і переконатися в тому, що на банкноті в належних місцях є водяні знаки і захисна стрічка темно-сірого кольору з яскраво вираженим кінематичним ефектом.

Крім того банкноту потрібно гарненько помацати, щоб переконатися в наявності об'ємних, рельєфних елементів, шорсткість яких відчувається на дотик.

І нарешті, якщо громадянин не впевнений, чи досить добре він зорієнтувався, завжди можна звернутися за допомогою до фахівців. Такі послуги надають окремі банківські установи.

І, насамкінець: що робити, коли Ви виявили сумнівні банкноти?

- повідомити в поліцію;

- докладно розповісти про обставини отримання підробленої купюри;

- надати реквізити купюри і вказати особливості, що викликали сумнів у її справжності;

- зберегти отриману підозрілу купюру у тому вигляді, в якому вона була отримана від іншої особи, до прибуття працівників поліції;

- залежно від обставин отримання купюри, запам’ятати інших осіб, які в подальшому підтвердять зазначені дії або нададуть додаткову інформацію, необхідну для розкриття злочину;

- за умови дотримання особистої безпеки здійснити можливі дії із затримання збувачів (відвернути увагу, затримати час або інше) до прибуття співробітників поліції.

За матеріалами Рівненського експертно-криміналістичного центру МВС.

До слова, зберіагання і розповсюдження фальшивих грошей підпадає під ч.1 статті 199 Кримінального Кодексу України 

виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пересилання, ввезення в Україну з метою збуту, а також збут підробленої національної валюти України у виді банкнот чи металевої монети, іноземної валюти, державних цінних паперів чи білетів державної лотереї.

Вказані дії караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Знайдено паспорт на прізвище Федорчук

У Рівному на вул. Київська в районі Спорттоварів знайдено паспорт, на прізвище Федорчук Юрій. Власник може звертатися за номером

Знайдено посвідчення з інвалідності на прізвище Ющук

Знайдено посвідчення з інвалідності другої групи на імʼя Ющук Олександр Миколайович та банківську картку ПриватБанк.  

Більше оголошень