Від 1700 до 3400 грн за пластиковий пакет! Найпопулярніший товар на касі у супермакеті зникне?

Коли заборонять виготовлення та розповсюдження пластикових пакетів в Україні та які штрафи за це передбачені 

Екологічний комітет рекомендував Верховній Раді заборонити обіг пластикових пакетів, а у разі використання штрафувати. Про це повідомив глава Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів Роман Абрамовський на своїй сторінці у Facebook.

Йдеться про законопроєкт №2051-1 «Про обмеження обігу пластикових пакетів», за який ще має голосувати Верховна рада.

Проєктом закону пропонується заборонити: надлегкі пластикові пакети; легкі пластикові пакети, товщиною до 50 мкм; оксорозкладні (оксобіорозкладні) пластикові пакети.

 - Винятком стануть пластикові пакети, обмежені величиною (225х345х450 мм), що використовуються для м’яса, риби та продуктів з них, а також сипучих продуктів, для яких пакет є первинним упаковуванням,  - повідомив міністр.

Передбачені штрафи:

- розповсюдження пластикових пакетів каратиметься штрафом від 1700 до 3400 грн;

- за повторне порушення стягуватиметься штраф від 3400 до 8500 грн.

Детальніше повідомляє «Слово і Діло»:

 - Йдеться про те, щоб із 2022 року заборонити продаж пакетів у супермаркетах та ресторанах, залишивши лише можливість використовувати таке упаковування для риби, м’яса та продуктів з них, а також сипких продуктів і льоду.

Натомість автори законопроєкт пропонують стимулювати попит на виробництво біорозкладних пакетів, але не тих, що зараз продаються в магазинах як біорозкладні (насправді це так звані оксорозкладні пластикові пакети, які завдають шкоди довкіллю), а вироблених із крохмалю та целюлози. Такі пакети компостуються, тому що виготовляються з органічних матеріалів.

Зазначається, що в Україні є потужності для виробництва біорозкладних пакетів, але на них поки немає попиту.

Якщо ж заборонити пластикові пакети, окрім користі для довкілля, зросте попит на «крохмальні» пакети, які подешевшають.

Інформграфіка від видання "Слово і діло"

Водночас Європарламент ще в жовтні 2018 року підтримав запровадження в ЄС заборони на використання всіх одноразових виробів із пластику до 2021 року: тонких пластикових пакетів, соломинок для пиття, ватних паличок, а також пластикових столових приладь, стаканчиків і тарілок.

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

 

 

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ліна Захарова

Ліна Захарова

Загубилася західносибірська лайка

В районі Тинного-Басового Кута пропала собака породи західносибірська лайка. Тварина сіро-білого окрасу із зеленим полімерним ошийником. Особливістю лайки є те, що у неї  надщерблене ліве вухо. Якщо хтось має інформацію про місце знаходження лайки або знайшов тварину, прохання повідомити за винагороду.

Знайдено панель від багажника автомобіля

Біля ТРЦ «Арена» знайдено панель від багажника легкового автомобіля.  З вигляду панелі видно, що автомобіль невеликих розмірів.   

Знайдено технічний паспорт на прізвище Садовець

Під час розмитнення авто знайдено технічний паспорт на Volkswagen ВК 3109 ВВ.  На прізвище Садовець Олена Валеріївна, Гощанський р-н.   

Більше оголошень