В Україні змінили правила та умови отримання субсидій. До чого готуватися у 2021 році

Нововведення стосуються чималої кількості громадян

Нещодавно в Україні внесли зміни до порядку надання житлових субсидій і пільг на оплату комірного.

Відповідне рішення уряд ухвалив ще 16 грудня, повідомляють у Міністерстві соціальної політики.

Серед основних змін:

► надано можливість отримувати житлову субсидію домогосподарствам, у складі яких є особи, що офіційно працюють за кордоном (однак – лише у країнах, з якими Україна не укладала договорів про соціальне забезпечення), або перебувають за кордоном у період догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку;

► надано право на отримання житлової субсидії на загальних підставах особам, які набули право власності на житло протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії, зокрема, шляхом успадкування, та особам, які не мають доходів і відповідно до законодавства звільнені від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

► розширено перелік каналів інформаційної взаємодії між АТ «Ощадбанк» та одержувачами пільг і житлових субсидій шляхом використання месенджерів;

► встановлено порядок повернення надміру (помилково) виплачених громадянам пільг і житлових субсидій у грошовій безготівковій формі.

Як зазначила очільниця Мінсоцполітики Марина Лазебна, отримати допомогу з наступного року можна буде і в тому разі, якщо в сім'ї хтось доглядає за особою з інвалідністю.

Легше скористатися пільгами буде й тим, хто став безробітним. Адже відтепер доходи беруться за останній місяць, а не за пів року, як було раніше.

До слова, вже з 1 січня 2021 року управління соцзахисту припинять особистий прийом громадян. Заяву на призначення загалом 67 видів державної допомоги можна буде подати у місцевій громаді, поштою чи онлайн – на офіційному сайті або в додатку «Дія».

Очільниця Мінсоцполітики Марина Лазебна
Очільниця Мінсоцполітики Марина Лазебна

Лазебна пояснила, що це пов'язано з реформою децентралізації - у громадах створюються спеціальні соціальні підрозділи, які і повинні приймати заяви від громадян.

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Знайдено панель від багажника автомобіля

Біля ТРЦ «Арена» знайдено панель від багажника легкового автомобіля.  З вигляду панелі видно, що автомобіль невеликих розмірів.   

Знайдено технічний паспорт на прізвище Садовець

Під час розмитнення авто знайдено технічний паспорт на Volkswagen ВК 3109 ВВ.  На прізвище Садовець Олена Валеріївна, Гощанський р-н.   

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Більше оголошень