В Україні стрімко дорожчають олія, крупи, хліб, м'ясо, риба і молоко. Чому?

Нацбанк пояснив, коли це закінчиться

В Україні стрімко дорожчають харчі. Так, у лютому зростання цін на оброблені продовольчі товари становило 7,2% в річному вимірі.

Як повідомляє Радіо Трек, роз'яснення з цього приводу дала пресслужба Національного банку.

Причини подорожчання обролених продовольчих товарів Повний текст читайте тут: https://glavcom.ua/economics/finances/v-ukrajini-strimko-dorozhchayut-oliya-krupi-hlib-myaso-riba-i-moloko-nacbank-poyasniv-prichini-743343.html

Причини здорожчення харчів, які пройшли переробку

Як пояснили у НБУ, вагомим чинником прискорення зростання цін на харчі стало подальше перенесення ефектів від нижчих торішніх врожаїв в Україні та у світі.

Зокрема, продовжила стрімко дорожчати соняшникова олія, а також продукти її переробки (майонези, маргарин та спреди).

Подальше збільшення виробничих витрат на сировину (борошно, олію, цукор) та енергію зумовило зростання цін на хліб і вироби з борошна.

Подорожчання сировини позначилося і на вартості м’ясних продуктів, вершкового масла та сирів.

Також прискорилося зростання цін на рис, продукти з риби, сухофрукти та кетчупи.

Чому подорожчали продукти, які не піддавалися обробці

Ціни на сирі харчі зросли на 9,7%.

Унаслідок скорочення виробництва та збільшення вартості кормів значно подорожчало м’ясо, насамперед курятина та яловичина, а також молоко та яйця, зазначили в Нацбанку.

Через високі світові ціни й гірші врожаї цукрового буряку та пшениці відчутніше подорожчали цукор і борошно.

Через скорочення запасів швидше дорожчали яблука, а ціни на банани відновили зростання вслід за зростанням імпортних цін через неврожай у основних країнах-виробниках. Крім того, сповільнилося здешевлення овочів борщового набору через зменшення їх запасів.

Водночас поглибилося падіння цін на огірки та помідори внаслідок збільшення пропозиції як імпортованої, так і вітчизняної тепличної продукції.

Зростання ціни на алкоголь

Також продовжили зростати ціни на алкоголь, зокрема, через підвищення мінімальних цін на ігристі вина в січні.

 

Прогнози Нацбанку щодо інфляції

Нацбанк прогнозує, що упродовж наступних місяців інфляційний тиск залишатиметься значним. «Це зумовлюватиметься ефектами від нижчих минулорічних врожаїв, подорожчанням енергоресурсів, а також зростанням споживчого попиту в умовах відновлення економіки», - зазначили у НБУ.

«Інфляція почне сповільнюватися у другому півріччі 2021 року завдяки надходженню нового врожаю та вичерпанню ефекту низької бази порівняння», – прогнозує Нацбанк.

Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Більше оголошень