ON-LINE

В Україні більше немає книги скарг і пропозицій: що тепер робити споживачам (ВІДЕО)

субота, 17 жовтня 2020
І куди звертатися, щоб захистити свої права

В Україні скасували обов'язкове ведення книги відгуків і пропозицій у сфері послуг. Зробили це ще торік, але відповідну документацію в уряді підготували лише зараз.

На зміну цим книгам прийшли соцмережі, передає ТСН.

Так, в Мережі клієнти пишуть «все як є» і їхні повідомлення бачать у сотні більше людей, ніж у паперовій книзі якогось конкретного закладу. Через це до дописів в Інтернеті бізнес зараз набагато уважніший.

Героїня сюжету Злата Додатко і місяця не відходила у взутті, яке придбала в одному з магазинів. Половина підошви відклеїлася просто на роботі. Вона виклала у соцмережу відгук із відео про це і магазин одразу відповів.

Мені сказали можна приїхати у будь-який зручний час. Я взяла чек і повернула спокійно на нову пару. Тепер в мене така сама пара, але ціла, - каже клієнтка магазину.

Хоча такий метод сучасний і дієвий, юридичної сили у питанні захисту прав споживачів він не має.

На сьогодні потрібно від руки писати заяву на ім'я адміністратора або власника закладу, інформація про яких є у кутку споживача. Або ж іти ще вище.

Відповідно до чинного законодавства, споживач може скаржитися в органи контролю. До прикладу: у Держспоживслужбу або на гарячу лінію. Це буде підставою для проведення перевірки. 

І тут є певна перевага для споживача, бо нині діє мораторій на перевірки бізнесу, втім, якщо є скарги від громадян - це підстава ігнорувати обмеження і таки перевірити діяльність підприємця.

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • ДОПОМОГА

    Терміново потрібні кошти на трансплантацію нирки Монтік Мар’яні, 1997 року...
  • Загублено ключ

    Знайдено  ключ від автомобіля «Тойота». Тому, хто загубив, прохання...
  • Знайдено таксу

    В районі Північного знайдено таксу чорного окрасу. Тому, хто загубив улюбленця, прохання...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного