В Україні більше немає книги скарг і пропозицій: що тепер робити споживачам (ВІДЕО)

І куди звертатися, щоб захистити свої права

В Україні скасували обов'язкове ведення книги відгуків і пропозицій у сфері послуг. Зробили це ще торік, але відповідну документацію в уряді підготували лише зараз.

На зміну цим книгам прийшли соцмережі, передає ТСН.

Так, в Мережі клієнти пишуть «все як є» і їхні повідомлення бачать у сотні більше людей, ніж у паперовій книзі якогось конкретного закладу. Через це до дописів в Інтернеті бізнес зараз набагато уважніший.

Героїня сюжету Злата Додатко і місяця не відходила у взутті, яке придбала в одному з магазинів. Половина підошви відклеїлася просто на роботі. Вона виклала у соцмережу відгук із відео про це і магазин одразу відповів.

Мені сказали можна приїхати у будь-який зручний час. Я взяла чек і повернула спокійно на нову пару. Тепер в мене така сама пара, але ціла, - каже клієнтка магазину.

Хоча такий метод сучасний і дієвий, юридичної сили у питанні захисту прав споживачів він не має.

На сьогодні потрібно від руки писати заяву на ім'я адміністратора або власника закладу, інформація про яких є у кутку споживача. Або ж іти ще вище.

Відповідно до чинного законодавства, споживач може скаржитися в органи контролю. До прикладу: у Держспоживслужбу або на гарячу лінію. Це буде підставою для проведення перевірки. 

І тут є певна перевага для споживача, бо нині діє мораторій на перевірки бізнесу, втім, якщо є скарги від громадян - це підстава ігнорувати обмеження і таки перевірити діяльність підприємця.

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Загублено AirPods

Сьогодні зранку біля Готелю Мир було загублено AirPods Pro у рожевому чохлі. Прохання повернути за винагороду.  

Знайдено акіту

В районі Басового Кута знайдено собаку породи акіта. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати  

Знайдено коробку зі взуттям

В торговому центрі Ліон, що на продуктовому ринку, знайдено коробку зі взуттям.    

Більше оголошень