Учителька на Львівщині звинуватила ученицю у виправленні оцінки в журналі. Тепер заплатить за наклеп

У суді довели, що учениця нічого не виправляла

Учителька біології з червоноградської школи на Львівщині має заплатити 3000 грн моральної компенсації колишній учениці за поширення неправдивої інформації про неї. У 2018 році вона  звинуватила 10-класницю у виправленні оцінки в журналі й підробці довідки про відсутність на уроці. Батько школярки подав до суду та зобов'язав школу спростувати поширену тоді інформацію.

Донька Володимира Миськіва у 2018 році навчалася у 10 класі НВК «Спеціалізована школа І-ІІ ступенів колегіум №3» у Червонограді. За словами батька, 3 травня під час уроку біології вчителька Надія Вовчак звинуватила його доньку у тому, що вона 22 березня виправила у класному журналі свою оцінку «2» на «н» (відмітка про відсутність на уроці). Про це вчителька розповіла класному керівнику та бабусі дівчинки, яка працює заступницею директора школи.

Школярка заперечила, що виправляла оцінку у журналі, і показала вчительці довідку, згідно з якою з 19 до 23 березня вона була на тренувальних зборах у Львові, тому була відсутня на уроці 22 березня. Надія Вовчак заявила, що цю довідку 10-класниця підробила навмисне, щоб приховати виправлення оцінки. Учениця, за словами її батька, болісно сприйняла такі звинувачення, розплакалась і звернулася у медпункт. Про це повідомляє Радіо Трек з посиланням на ЗАХІД.НЕТ.

За словами Володимира Миськіва, того ж дня вчителька викликала до школи батьків і наполягла на тому, що їхня донька виправила оцінку і що показала підроблену довідку. Батько підтвердив, що його донька справді їздила на тренувальні збори у Львів у той день і що на уроці біології її таки не було.

Червоноградський районний суд розглянув цю справу 24 лютого 2021 року. На цей момент донька Володимира Миськіва уже закінчила школу та стала повнолітньою. У суді вона розповіла, що «у школі навчалася нормально, золотої медалі не добивалася, мала кілька двійок перед конфліктом». Сам конфлікт з вчителькою біології, за словами дівчини, спричинив їй моральні незручності, оскільки вся школа знала про неправдиві звинувачення. Після цього школярка перестала ходити на біологію, а вчителька перед нею так і не вибачилася.

Вчителька Надія Вовчак у суді заперечувала і наполягала на тому, що учениця була в школі і що отримала двійку.

Директор школи Петро Шкілюк у суді визнав, що дівчинки у той день на уроці не було. За його словами, службова перевірка у школі не підтвердила виправлення оцінки в шкільному журналі.

У березні 2020 року було проведено  судову експертизу класного журналу.

Згідно з висновками експерта, у клітинці навпроти прізвища учениці спочатку написали позначку «н», а потім хтось її обвів. Оцінки «2» у цій клітинці взагалі не було.

Суд задовольнив позов Володимира Миськіва. НВК «Спеціалізована школа І-ІІ ступенів колегіум №3» має спростувати перед педагогічним колективом інформацію про уже колишню ученицю, яку поширила вчителька з біології. Батько учениці вимагав, щоб Надія Вовчак сплатила його доньці 30 тис. грн моральної компенсації, ще 70 тис. грн компенсації він вимагав від школи. Суд задовольнив цю вимогу лише частково, зобов'язавши Надію Вовчак виплатити своїй колишній учениці 3000 грн моральної компенсації.

Це рішення суду учителька може оскаржити упродовж 30 днів.

Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Загублено AirPods

Сьогодні зранку біля Готелю Мир було загублено AirPods Pro у рожевому чохлі. Прохання повернути за винагороду.  

Знайдено акіту

В районі Басового Кута знайдено собаку породи акіта. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати  

Знайдено коробку зі взуттям

В торговому центрі Ліон, що на продуктовому ринку, знайдено коробку зі взуттям.    

Більше оголошень