ON-LINE

У США зробили прорив у 3D-друці, а на Рівненщині учні досі справляють нужду надворі

середа, 23 жовтня 2019
Бо довго освоюють кошти

Фото ілюстративне.

Доки в Японії вчені оживили мозок миші у США надрукували цілий човен, у Франції виявили молекулу, яка сповільнює старіння,

учні на Рівненщині все ще ходять «до вітру» на вулицю.

Торік у грудні з держбюджету виділили 32,5 млн грн.

За ці кошти школи Рівненщини мають відремонтувати чи облаштувати так звані внутрішні санзвузли, затишок яких, вочевидь, (але це не точно) згадують діти, мандруючи шкільним двором до холодного приміщення.

Однак за 9 місяців цього року 75% коштів лишаються неосвоєними. Лише 15 навчальних закладів вже облаштували у себе туалети.

В інших школах, на які теж виділили гроші, діти усе ще віддають шану туалетним традиціям предків.

Ліворуч - громадська вбиральня у Древньому Римі. Праворуч - шкільна вбиральня в селі Ракошино на Закарпатті. Не варто робити запит в Міносвіти щодо кількості подібних вбиралень. Зрозуміло, що їх ще чимало в Україні та на Рівненщині зокрема. P.S. Ще древні римляни розуміли, що справляти нужду сидячи зручніше. P. P. S. багато древньоримських вбиралень збереглися краще, ніж туалет у школі в Ракошино.

Начальник управління освіти області Григорій Таргонський пояснює, що в частині районів досі тривають процедури з написання проєктно-кошторисної документації. Ще в деяких громадах не можуть прокласти каналізацію до школи через відсутність генерального плану населеного пункту, каже Григорій Таргонський:

Де були виготовлені проєктно-кошторисні документації, там вже простіше це буде зробити. А інші в процесі. Комусь складно робити, адже є населені пункти, де немає генерального плану населеного пункту. Тому є велика школа, а немає внутрішніх комунікацій.

 

І процедура може бути завершена лише тоді, коли буде генплан населеного пункту. А це робимо не ми, а органи місцевого самоврядування, і після того може бути виготовлена проектно-кошторисна документація і так далі. Тобто цей процес триває.

У той же час освітяни сподіваються до кінця року все ж встановити більшість вбиралень і слова ексголови Рівненської ОДА Олексія Муляренка не перетворяться на пустий звук:

Вуличні туалети в школах на Рівненщині зникнуть до кінця року, — голова ОДА

 

Одна з громад-аутсайдерів в освоєнні коштів – Деражненська. Зараз там таки роблять цивілізований туалет у школі.

Голова територіальної громади Микола Пустовіт каже, що місцеве керівництво заплатить підряднику наприкінці року після завершення робіт:

Вони ще не виплачені. Роботи проводяться, а розрахунок буде по закінченню робіт. Спочатку ми хотіли зробити ці туалети в школі, де взагалі немає внутрішніх туалетів.  Жижанська філія Деражненської школи. Але справа в тому, що там кількість учнів нам не дозволиля використати ці кошти, тож їх перекинули на Деражненську. До кінця року вже все буде проплачено.

За словами очільниці департаменту фінансів Рівненської ОДА Лідії Біляк, всього гроші направили до 28-ми місцевих бюджетів на Рівненщині. Чиновниця також назвала антилідерів у темпах освоєння грошей: 

У семи громадах фінансування не розпочали. Це Володимирецький і Рокитнівський райони, Бугринська, Мирогощанська, Деражненська, Повчанська та Старосільська ОТГ.

Сьогодні нам вдалося дотелефонуватися лише в Дережненську ОТГ за коментарем. В райвідділах освіти не брали слухавки, тож дізнатися про суть проблем з освоєнням коштів на місцях ми не поки що не змогли.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Влад Пєрязєв Радіо Трек

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Знайдено посвідчення учасника бойових дій

    У Рівному знайдено посвідчення учасника бойових дій на прізвище Трачук...
  • Знайдено документи на Титарчук

    Знайдено документи на прізвище Титарчук Микола. Тому, хто загубив, прохання...
  • Загублено документи на Сакур

    Вчора, 28 січня, було загублено гаманець з документами на прізвище Сакур...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного