У січні боржники аліментів на Рівненщині сплатили дітям 8 млн гривень

Стягнення на користь дітей заборгованості зі сплати аліментів – один із ключових і пріоритетних напрямків роботи Рівненської юстиції.
У січні державні виконавці Рівненської юстиції стягнули майже 8 млн грн аліментів на користь 3737 тисяч дітей.
 
Зокрема 3,2 млн грн вдалося стягнути завдяки закону #ЧужихДітейНеБуває.

Наразі в органах юстиції Рівненської області перебуває 15114 виконавчих документів про стягнення аліментів. Про це повідомила начальник Головного територіального управління юстиції в Рівненській області Оксана Сальчук під час прес-конференції 11 лютого.

Державні виконавці винесли 5256 постанов про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України;

 

про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керувати транспортними засобами та у праві користування зброєю і полювання.

Водночас не видано жодної довідки про наявність заборгованості з виплати аліментів для виїзду за межі України.

Більше важелів впливу на недобросовісних батьків дав другий пакет законів #ЧужихДітейНеБуває. Зокрема, це накладення штрафів на суму боргу по аліментах.

Так, за звітний період на Рівненщині винесено 650 постанов про накладення на боржника штрафу у розмірі 20% на заборгованість по аліментах від 1 до 2 років,

396 постанов про накладення штрафу у розмірі 30% по тих провадженнях, де заборгованість складає від 2 до 3 років,

та 851 постанова про накладення штрафу у розмірі 50% за заборгованість понад 3 роки.

15 боржників вже сплатили штрафи за борги з аліментів на суму 229 709 гривень.

Суди винесли 30 постанов про накладення на боржника стягнення у вигляді суспільно корисних робіт. Понад 27 тисяч гривень аліментів вдалося стягнути на користь дітей завдяки відпрацьованим «горе-батьками» годинам.

Якщо боржник ухилятиметься від суспільно корисних робіт, до нього застосують адміністративний арешт. А у випадку злісного ухилення від виконання суспільно корисних робіт – кримінальна відповідальність у виді позбавлення волі на строк до 2 років, – зазначила Оксана Сальчук.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень