Теща і тесть топменеджера «Онуру» отримали понад 50 млн грн на ремонт траси на Рівненщині

Від Укравтодору

фото ілюстративне

Як повідомляють «НАШІ ГРОШІ», рівненський підряд став першими, що його фірма отримала від Укравтодору за межами Київщини.

Договір з ТОВ «Спец комплект постач» на експлуатаційне утримання та поточний дрібний ремонт міжнародної траси М-06 Київ – Чоп на 59,43 млн гривень Служба автомобільних доріг у Рівненській області підписала на початку місяця.

На експлуатаційне утримання дороги загальною протяжністю 198 км подавались чотири учасники – «Спец комплект постач», ДП «Рівненський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України», ТОВ «Захід-диліжанс» та ПАТ «Рівнеавтошляхбуд». Однак дві останні компанії відхилили через невідповідність тендерній документації.

Фірму «Захід-Диліжанс» відхилили у зв’язку з тим, що учасник у складі тендерної пропозиції мав надати довідку, що підтверджує наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід. Але учасник надав довідку, в якій не вказано освіту та загальний стаж роботи працівників у дорожньому господарстві.

Крім того, фірма мала документально підтвердити наявність власної чи залученої випробувальної  дорожньої лабораторії, і підтвердити її відповідність вимогам чинного законодавства, тобто надати свідоцтво про сертифікацію.

Однак у складі тендерної пропозиції учасник надав атестат про акредитацію дорожньої лабораторії, в якому вказано, що сфера його дії визначено додатком до цього атестата, який є невіднятною його частиною і складається з 325 аркушів. Натомість компанія надала лише 5 аркушів з додатком до атестата.

Емре Караахметоглу є генеральним координатором «Онур Груп» в Україні (фото "Наші Гроші")

Компанія подала скаргу до тендерної комісії Антимонопольного комітету України на своє відхилення, повідомляє видання Наші гроші.

У скарзі фірма зазначила, що замовник незаконно відхилив учасника у зв’язку з тим, що у тендерній пропозиції фірма зазначила, що планує залучити працівників відповідної кваліфікації за цивільно-правовими угодами.

 

Така умова дозволена тендерною документацією, а відтак замовник згідно з цивільним кодексом не видає наказ про приймання на роботу таких працівників, не веде і не зберігає їхні трудові книжки. Представники компанії-учасника тендеру переконані, що подали усю необхідну інформацію в складі своєї тендерної пропозиції.

 

А у додатку до атестата дорожньої лабораторії надали всю необхідну інформацію. Оскільки інша частина сертифікату не має жодного відношення до умов цієї закупівлі.

Втім, до ще до початку розгляду скарги в Антимонопольному комітеті ТОВ «Захід-диліжанс» з невідомих причин відкликала її.

В результаті торгів ДП «Рівненський облавтодор» та «Спец комплект постач»  скинули лише 4,1% та 0,6% відповідно. Економія від очікуваної вартості склала 8,5 %.

Траса Київ-Чоп

До слова, нещодавно Департамент регіонального розвитку Київської міської держадміністрації без торгів віддав ТОВ «Спец комплект постач» 32,46 млн гривень.

Фірма «Спец комплект постач» почала вигравати тендери з 2017 року і за цей час отримала підряди на 2,16 млрд грн.

 

Рівненський підряд став першими, які фірма отримала від Укравтодору за межами Київської області. Сталося це після того, як у грудні 2019 року фірма змінила власників та керівництво.

За часів Петра Порошенка «Спец комплект постач» належав оточенню нардепа Ярослава Москаленка та губернатора Київщини Олександра Горгана.

Нині 50% компанії володіє Надія Кравс.

Її чоловік – Петро Кравс, був директором ТОВ «Агросетон», яка входить до турецької  групи компаній «Онур». Вони тесть і теща Емре Караахметоглу, який є генеральним координатором «Онур Груп» в Україні.


Їх дочка Олена Кравс у 2018-му році вийшла за нього заміж. Її двоюрідний брат Олег Фаріон також володіє часткою «Онур конструкціон інтернешнл».

Ще 50% «Спец комплект постачу» належить Сергію Дяченку. Директором спочатку призначили Енвера Муслімова (керівник ТОВ «Юнашківський гранкар’єр», який належить Четінджевізу Онуру), а у лютому директором став Текінджан Керем.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai. Якщо документи ваші - телефонуйте 

У Рівному знайдено окуляри та телефон

У Рівному, на вул. Відінська, 39 біля М'ясомаркета/ біля АТБ знайдено  окуляри  та телефон. Знайдене передали продавцям на касу магазину 

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Більше оголошень