Списки з порушенням реєструвати не можна, - член ЦВК прокоментував виборчі гендерні скандали на Рівненщині

Щодо гендерної квоти

Член Центральної виборчої комісії Сергій Постівий в ефірі телеканалу «Україна 24» прокоментував виборчі скандали, які виникли при реєстрації списків партії на місцевих виборах у Рівному.

За його словами, мабуть, у кожній області знайдуться випадки, де питання застосування гендерної квоти, точніше недотримання її окремими політичними організаціями місцевих партій, призводить до того, що територіальні виборчі комісії відмовляють в реєстрації, сказав Постівий.

- Є пряма, чітко сформульована стаття №230 Виборчого кодексу, яка передбачає саме відмову в реєстрації кандидатів. Мало того, ТВК відмовляє в реєстрації усіх кандидатів у депутати, включених до виборчих списків місцевих організацій політичних партій, якщо вони порушать встановлену Виборчим кодексом процедуру і порядок висування кандидатів.

 

А щодо самого порядку - чітко визначено, що місцева організація партії під час формування єдиного і територіального виборчого списку, якщо ми говоримо про партії, де територіальні громади - понад 10 тисяч, повинна забезпечити присутність у кожній п’ятірці - місця з першого по п’яте, з шостого по десяте і так далі - кожного виборчого списку чоловіків і жінок не менше як два кандидати кожної статі.

 

А отже недотримання цього принципу є прямою підставою для територіальних виборчих  комісій для того, щоб вони відмовляли в реєстрації кандидатів. Це пряма вимога Виборчого кодексу, - заявив Сергій Постівий.

Як відомо, через порушення гендерних квот на Рівненщині проблеми з реєстрацією виникли у багатьох політичних партій. Так, члени ТВК відмовилися реєструвати список партії «Слуга Народу» на виборах до Здолбунівської міської ради. Скандалом обернулася і реєстрація виборчого списку партії «Рівне Разом» у Рівному.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber063-73-4-106-4

Загублено сумку з телефоном

В районі головного корпусу Водного університету загублено чоловічу чорну сумку на пояс з мобільним телефоном. Прохання повернути загублене за винагороду.    

Загублено документи на Романюк

  Загублено сумку з документами на прізвище Романюк Валерій. Велике прохання повернути документи за винагороду.      

Загублено документи на Музичук

Загублено гаманець з документами на прізвище Музичук Андрій. Прохання повернути за винагороду.    

Більше оголошень