«Снігу може бути, як в Африці»: що думають про зиму-2020 на метеостанції у Сарнах (4 ФОТО)

Часті відлиги і крижані дороги. Чого ще очікувати цього сезону?

Метеостанція у Сарнах, — одна із трьох у Рівненській області. Ще дві розташовані у містах Дубно та Рівне. За всі роки незалежності України жодної нової метеостанції в області не збудували.

Про тонкощі роботи метеорологів і те, якою буде ця зима, розповіла начальниця сарненської метеостанції Лідія Собченюк. Каже, на станції фіксують хмарність, напрямок вітру, тиск, опади і промерзання. При цьому кожен із цих показників має багато додаткових параметрів.

Після фіксації та обробки передаємо результати у Київ, де складають кліматологічні довідники. А вже за ними спостерігають, як змінюється погода та клімат. Крім того, до нас регулярно звертаються правоохоронці, щоб дізнатись точну погоду при ДТП, — розповіла Лідія Собченюк.

Начальниця сарненської метеостанції Лідія Собченюк

Всі показники приладів на метеостанції фіксують щотри години. Тоді телеграмою відправляють у головний синоптичний центр у столиці, а звідти — по областях. Там синоптики й складають прогноз погоди.

У такому режимі важливо відправити всі показники вчасно, наголошує керівниця метеостанції. І додає, що нещодавно працювати у такому режимі стало набагато простіше:

3 листопада нам підключили виміри температури повітря, ґрунту та вологості до комп’ютера. Раніше колеги в будь-яку погоду бігали до термометрів, гігрометрів і записували показники вручну кожні 3 години. Навіть вночі, адже спостереження ведуться цілодобово. Тепер ці показники відображаються на моніторі, що дуже спрощує нам роботу. Майже два місяці ми паралельно фіксували дані з комп’ютера та безпосередньо на шкалах приладів. Розбіжність — мінімальна.

На метеостанції також працює пані агрометеоролог Ілона Бриж і метеорологиня Лілія Федорова. Весь колектив складається з 8 осіб.

Вони розповідають, що протягом дня потоки повітря можуть так змінитися, що навіть найточніший прогноз не відповідатиме дійсності.

Думаю, кожен це відчуває по листопаду. Раніше земля замерзала ще в перших числах, а тепер навіть сумніваєшся, чи купувати зимову куртку. Можливо, незабаром сніг, як в Африці, чекатимемо, — каже керівниця метеостанції у Сарнах.

Раніше, щоб вивести середньорічну температуру, дані аналізували за період у 50 років. Проте глобальне потепління посилюється швидкими темпами. Наприклад, зимою середньорічна температура повинна бути -8, а частіше фіксується навіть плюсова. Тож наразі змінюють період виміру середньорічної температури на 30 років, що має дати реальну картину зміни клімату.

Пані Лідія розповідає, що на погоду в Україні впливає холодна течія у тропіках Тихого океану, яка змінює загальну циркуляцію повітря. Простими словами — зима буде теплою з можливими короткочасними похолоданнями:

Щодо опадів, то їх дефіцит і надалі зберігатиметься.

 

Загалом зима 2020/2021 буде теплішою, ніж зазвичай. Швидше за все, слід очікувати невеликих морозів, частих відлиг і крижаних доріг. І таку погоду прогнозують на всю зиму.

Джерело: «Голос України», автор - Вадим НОВАК.

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Знайдено панель від багажника автомобіля

Біля ТРЦ «Арена» знайдено панель від багажника легкового автомобіля.  З вигляду панелі видно, що автомобіль невеликих розмірів.   

Знайдено технічний паспорт на прізвище Садовець

Під час розмитнення авто знайдено технічний паспорт на Volkswagen ВК 3109 ВВ.  На прізвище Садовець Олена Валеріївна, Гощанський р-н.   

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Більше оголошень