Якщо мобілізували з порушенням. Що робити, розказує адвокат

Каже, в Україні вже сформулювалася відповідна судова практика

На тлі загальної мобілізації, яку влада України оголосила 24 лютого 2022 року через повномасштабне російське вторгнення, на фронт потрапили десятки тисяч військовозобов'язаних чоловіків. У перші хвилі призову траплялися випадки, коли до лав армії випадково брали осіб, які можуть бути мобілізованими виключно за власним бажанням.

Йдеться про багатодітних батьків, які утримують 3-х і більше неповнолітніх дітей.

Тепер же Верховна Рада пропонує дати їм можливість звільнятися.

Як розповів учасник волонтерського руху «Адвокати ЗСУ» Роман Лихачов, в Україні вже сформулювалася судова практика, коли чоловіків, яких призвали незаконно, звільняли з особового складу військових формувань. За словами адвоката, станом на 5 вересня було 4 судових рішення:

У серпні 2022 року Вінницький окружний адмінсуд звільнив від служби чоловіка, якого військовий комісар зарахував на посаду стрільця. Вся річ у тому, що на момент мобілізації він нібито не надав у ТЦК інформації, яка підтверджувала його право на звільнення від призову. Військкомат як аргумент використав ще й той факт, що одна дитина чоловіка не є його рідною, а тому нібито він не може отримати право на звільнення.

 

На це суд постановив, що за ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» чоловік може бути призваний на військову службу виключно за його згодою і тільки за місцем проживання. Адже на його утриманні перебувають 3 і більше неповнолітніх дітей. Той факт, що одна дитина не є рідною, не скасовує права на добровільну мобілізацію, адже у законі вказано саме про «утримання 3-х і більше дітей», а не наявність біологічного зв'язку.

Пізніше Вінницький окружний адміністративний суд ухвалив аналогічне рішення стосовно ще одного чоловіка, якого призвали на службу всупереч тому, що він мав право на звільнення від неї. Схожі рішення винесли ще й Закарпатський та Рівненський окружні адміністративні суди.

Джерело: Телеграф

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень