ON-LINE

Про Волинську трагедію – з перших вуст: рівняни презентували історичний фільм власного авторства (ВІДЕО)

вівторок, 10 липня 2018
Знімали його протягом восьми місяців на Рівненщині

Днями документальний фільм рівнян про Волинську різню під назвою «Лукаве людобуйство» представили у столиці. У фільмі автори використали розповіді живих свідків цієї трагедії з рівненських сіл.

Розповідає автор сценарію і режисер фільму Андрій Смусь:

Творча група рівненських дослідників, краєзнавців зняли фільм – історико-документальне розслідування про події 1943-1944 років на Рівненщині. Зокрема, в центрі уваги - села Бистричі, Вілля, Немілля, оскільки ці населені пункти сильно постраждали.

 

І за основу також брали дослідження історика волинського Івана Пущука, який досліджував впродовж 22 років цю тему – українсько-польського протистояння.

Стрічку уже виявили бажання продемонструвати на екранах деякі національні телеканали. Для цього його тривалість скоротили на півгодини - до 50 хвилин. Також його показували студентам у деяких вишах області.

На думку Андрія Смуся, щоб встановити істину у темі Волинської трагедії, потрібне чесне дослідження за участю двох сторін: польських й українських краєзнавців та істориків.

 

Мирослава Опанасик Радіо Трек

КОМЕНТАРІ 1

КОМЕНТУВАТИ
  • Василь Телевізійну версію презентації, яка відбулась у "Галереї Печерській" фільму "ЛУКАВЕ ЛЮДОБУЙСТВО", знятого за задумом та зусиллями "УКРАЇНСЬКОГО ТОВАРИСТВА ОХОРОНИ ПАМ'ЯТОК ІСТОРІЇ ТА КУЛЬТУРИ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ", можна переглянути на сайті - https://site.ua/ivan.morozenko/14280-volinska-tragediya-rivnyani-prezentuvali-film-lukave-lyudobuystvo-u-kievi/ Відповісти

Оголошення

  • Посвідчення водія

    У районі автовокзалу у Рівному знайшли водійське посвідчення на прізвище Дисюк Марк. Забрати...
  • У Рівному загубився кіт

    На вулиці Степана Бандери (в районі Магнату) згубився білий ангорський кіт. З блакитними...
  • Загубилася собака - німецька вівчарка

    В районі Північного загубилася собака породи німецька вівчарка (хлопчик) чорно-рудого...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного