ON-LINE

Права важкохворих дітей: в законодавстві про них не написано, але рівняни за них боротимуться

вівторок, 06 березня 2018
За підтримки ЄС

За підтримки ЄС в Україні почав реалізовуватись проект щодо забезпечення прав важкохворих дітей. Він включає напрацювання змін до законодавства, які визначать статус дітей, які потребують паліативної допомоги. Про це повідомляє пацієнтська організація "Мережа 100% життя Рівне". 

Проект надання правової допомоги таким дітям та їх батькам називається «Підвищення ролі громадянського суспільства в забезпеченні прав дітей, які потребують паліативної допомоги». 

Внесок ЄС для реалізації діяльності в рамках зазначеного проекту складає близько 300 тис. євро. 
Спільно з "Мережею 100% життя Рівне" працюватиме фонд "Відродження", який за словами керівництва "Мережі" є локомотивом паліативної допомоги в Україні. Крім того до роботи долучиться Міністерство охорони здоров'я. 

За даними МОЗ у 2017 році – біля 17 500 українських дітей, а за даними ЮНІСЕФ – від 30 000 до 70 000 дітей потребували паліативної допомоги. 

Така розбіжність свідчить про недостатню увагу з боку держави Україна до проблем невиліковно хворих дітей. Крім того в Україні відсутнє законодавство, яке визначає статус дітей, які потребують паліативної допомоги. В результаті чимало маленьких пацієнтів змушені жити з нестерпним болем, бо лікарі відмовляються надавати допомогу важкохворим дітям.

Проект має 4 основних напрямки – два з них реалізуватиме мережа «100 відсотків життя Рівне» і два - асоціації дитячої паліативної допомоги. Асоціація візьме на себе розробку змін до законодавтства та просвітницьку роботу в регіонах. 

Мережа «100 відсотків життя Рівне» займатиметься розвитком громадянського суспільства – проводитиметься робота з батьківськими організаціями, організаціями релігійними, медиків та просто громадськими організаціями, що захищають права дітей, що потребують паліативної допомоги. 

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Втрачено документи на прізвище Полюхович

    Втрачено коричневий гаманець з документами на прізвище Полюхович. Прохання повернути...
  • Знайдено медичні довідки на прізвище Романюк Олег

    Поблизу Лялькового театру у Рівному знайдено медичні довідки на прізвище Романюк Олег. Якщо...
  • Знайдено автомобіль Таврія Славута

    У Рівному в районі вулиці Смотрицького (в районі Червоні Гори) знайдено автомобіль Таврія...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного