ON-LINE

Працівник на самоізоляції має йти на оплачуваний лікарняний. Що для цього треба (РОЗ'ЯСНЕННЯ)

п'ятниця, 22 травня 2020
Виплати не залежать від стажу

Фото ілюстративне

Працівникам, які потребують самоізоляції, надається лікарняний. У такому разі людина має звернутися до лікаря, повідомляє управління Держпраці у Рівненській області.

МОЗ навіть передбачив можливість дистанційного відкриття лікарняного листка, роз'яснює головний державний інспектор відділу з питань державного контролю за дотриманням законодавства про працю Оксана Кондрачук.

Наказом №963 МОЗ внесено зміни до Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність. Зокрема, вказаним наказом передбачена можливість дистанційного відкриття лікарняного листка. Зміни до Інструкції №455 чинні з 15 травня.

Змінами передбачено, що на період дії карантину в Україні відкривати листки непрацездатності може лікар, що надає первинну меддопомогу на підставі звернення та опитування хворого телефоном чи через інтернет-телефонію і з обов’язковим відповідним записом у медичній карті амбулаторного хворого.

Фото ілюстративне

Виплата допомоги за час тимчасової непрацездатності внаслідок самоізоляції працівника врегульована змінами, внесеними до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Зокрема, частиною 2 статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» передбачено:

допомога з тимчасової непрацездатності у зв’язку з перебуванням на самоізоляції під медичним наглядом застрахованим особам виплачує Фонд соціального страхування починаючи з шостого дня непрацездатності за весь період до виходу на роботу.

 

Відповідно до частини 2 статті 24 вказаного Закону розмір допомоги з тимчасової непрацездатності, у випадку самоізоляції, становить 50 відсотків середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу.

Важливими умовами для отримання такої допомоги є висновок лікаря про необхідність самоізоляції та перебування під медичним наглядом.

Працівник, який самостійно вирішив самоізолюватися вдома та перебуває без нагляду лікаря – не набуває права на отримання допомоги.

Довідково: Самоізоляція – це утримання від контакту з іншими, щоб зменшити ризик інфікування.

Самоізоляція передбачає будь-які ситуації, коли ви тісно контактуєте з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше ніж 2 метри).

Самоізоляції потребують особи, які очікують результату тесту на коронавірус, які близько контактували з особами, що захворіли на Covid – 19 та ті, хто повернувся із країн, де зафіксовані випадки коронавірусу.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Знайдено номерний знак

    Знайдено номерний знак ВК 47-47 АІ. Відтак, якщо Ви власник цього номеру,...
  • Загубилася собака

    У селі Олександрія неподалік дитячих таборів (це вулиця Свято-Преображенська) загубилася...
  • Загублено паспорт

    В районі 12 школи загублено паспорт на прізвище Цюрик Дмитро. Телефонувати за номером: ...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного