Понад пів мільйона людей живуть в ОРДЛО і їх цікавить тільки українська пенсія, - міністр

Бюджету це щомісяця обходиться у 3-3,5 млрд грн

Фото ілюстративне

Про це днями заявив віцепрем’єр-міністр – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков.

Зокрема, він наголосив, що не всі люди зі статусом «внутрішньо переміщена особа» є переміщеними. Частина українців продовжують жити на непідконтрольній частині Донбасу, отримуючи пенсії від українського уряду.

Я хотів би підкреслити, що не всі з 1,5 млн внутрішньо переміщених осіб (на жаль, так їх називає закон, але ми завжди між собою щиро говоримо – «вимушено переміщені», адже люди були змушені тікати від цієї війни) насправді є переміщеними.

 

Точно знаю, що приблизно пів мільйона, давайте дивитися правді в очі, живуть до сьогодні на непідконтрольних територіях. Переважно це пенсіонери, – сказав він.

Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков

При цьому віцепрем’єр підкреслив, що в жодному разі їх не засуджує. Проте всюди є свої «але».

Розумію, що їм ніде тут жити, що хтось ніколи не кине свій будинок, свій город, политий потом, своїх родичів. Мої друзі, ваші колеги з Донецька і Луганська, кажуть про мам і бабусь: «Вона ніколи не переїде». Так що ця категорія насправді не є ВПО. Юридично – так, практично ж – ні. Ми закриваємо на це очі, – каже Резніков.

Він повністю поділяє думку, що «держава має платити пенсію всім своїм пенсіонерам, хай де б вони були» і це – «абсолютно нормальний підхід».

Але я зараз змушений виходити з даностей, які є, і змушений їх пріоритезувати. Так ось, із 1,5 млн підшефних нашого міністерства 500 тис. живуть в ОРДЛО і їх цікавить тільки пенсія [від українського уряду], – зазначив міністр.

За його даними, після відновлення роботи закритих через карантин КПВВ по українські пенсії вирушить близько 272 тис. осіб.

До слова, планові виплати тим, хто сьогодні перебуває на непідконтрольних територіях, складають приблизно 3-3,5 млрд грн на місяць.

Джерело – «Пенсійний кур’єр»

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Знайдено собаку

Знайдено собаку в районі Басового Кута, порода вовкособ.  

Знайдено техпаспорт на прізвище Сергатюк

Сьогодні ввечері у ТРЦ «Екватор» у Рівному знайшли загублений технічний паспорт на автомобіль Gelly, який зареєстрований на Сергатюка Ігоря Борисовича. Знайдений документ передали у магазин «ANDRE TAN».

Знайдено спанієля

В районі с. Велика Омеляна знайдено собаку породи спанієль. Тому, хто загубив улюбленця, прохання зателефонувати:      

Більше оголошень