Щоб не згоріти у власному будинку: рівняни можуть отримати гроші на протипожежний захист

Найперше подбати про це закликали тих, хто мешкає у висотних будинках

Будинків з висотою понад 9 поверхів у Рівному налічується 23, з них 20 – житлових. І вже з початку року у багатоповерхівках міста сталися дві пожежі, на щастя, без жертв.

Тож нещодавно рятувальники спільно з поліцейськими провели обстеження протипожежного стану багатоповерхівок Рівного. І виявили, що

майже у кожній з них несправні системи протипожежного захисту.   

 

Це системи димовидалення, пожежна сигналізація, внутрішній пожежний водопровід.

Ось такі захаращені коридори, виявлені рятувальниками, несуть небезпеку мешканцям у разі пожежі

Нині про наявність систем протипожежного захисту мають дбати самі мешканці будинків. Оскільки це недешево, рятувальники ініціювали виділення коштів на це з міського бюджету. І починаючи з цього року, ОСББ це можуть зробити на умовах співфінансування в межах Муніципальної програми сталого розвитку.

Детальніше розповідає начальник Рівненського міськрайонного управління Держслужби надзвичайних ситуацій Віктор Бабак:

Там передбачена можливість співфінансування з міського бюджету на відновлення оцих систем протипожежного захисту, причому співвідношення - 85 на 15%. Якщо 15% мешканці будуть готові витратити на відновлення цих систем і подальше їх утримання, тоді з міського бюджету можна залучити 85% коштів на відновлення цих систем.

На жаль, за словами Віктора Бабака, поки що мешканці Рівного не звертаються за коштами на відновлення систем протипожежного захисту у будинках. Натомість готові співфніансувати капітальний ремонт покрівель, утеплення будинків тощо. Але Віктор Бабак сподівається, що, врешті, таки почнуть звертати увагу на свою безпеку. 

Виявлені рятувальниками електропроводи поруч з трубами опалення - теж небезпечні

Мирослава Опанасик Радіо Трек

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Більше оголошень