ON-LINE

Пігулки в 1000 разів дешевші ніж в Америці? Медики з Індії ділились досвідом у Рівному (ФОТО)

п'ятниця, 07 липня 2017
Та приймали пацієнтів

Індійські медики сьогодні приймали пацієнтів в Рівненському ПМСД «Центральний», що на вулиці Драгоманова.

Два лікарі – гепатолог доктор Селвакумар і хірург-кардіолог Раджніш Малхотра два дні проведуть у Рівному, оглядаючи важкохворих рівнян у своїй галузі. Делегацію для обміну досвідом направили сюди з відомої індійської клініки «Макс».

Клініка "Макс" ("Max healthcare" eng, - ред.) найбільша в Індії та має півтора десятки філій по всій країні

Ідея такої співпраці виникла у нинішнього заступника керівника медичного центру «Центральний» Михайла Стичишина ще 5 років тому.

Його знайома Тетяна працює перекладачем у клініці «Макс» і допомогла зконтактувати із медзакладом, однак із різних причин делегація прибула лише зараз. Медичний досвід Індії як бідної країни буде дуже корисним нашій державі, говорить колишній очільник міського управління лікаря Михайло Стичишин:

Вони 12 років, як провели реформу охорони здоров’я, але пішли не шляхом Америки – стандартизації, а зробили акцент на кваліфікації лікарів.

Михайло Стичишин - заступник керівника ЦПМСД "Центральний" та колишній очільник рівненського міського управління охорони здоров'я

Також зараз Індія зробила великий крок у розвитку медичних і фармацевтичних технологій. Ми сподіваємось, що наші лікарі поїдуть до них, аби привезти щось своє та збагатитись досвідом дешевих і ефективних методів лікування.

Обладнання, імплантанти тощо в клініці найвищої якості, вихваляються індійські медики. Його закупляють в Америці чи Британії

Доктори Селвакумар і Малхотра проведуть у Рівному два дні. Обласне управління охорони здоров’я скликало пацієнтів зі складними діагнозами з усієї області. Індійці зазначили, що половині з них потрібне оперативне втручання.

Доктор Селвакумар приймає рівненських пацієнтів. Із 12х осіб - 10 із гепатитом, а шістьом потрібна трансплантація печінки

Завтра вони відвідають рівненську міську лікарню і до опівдня зустрічатимуться з хворими.

Медики розповідають, що у них медицина дуже дешева, але якісна, а тому 30% їх пацієнтів - з інших країн. Зокрема половина сходу, майже уся Африка, а також їздять з Америки та Європи. Доктор Селвакумар навів приклад, як в Америці одна пігулка для лікування гепатиту може коштувати близько тисячі доларів, натомість її вартість в Індії – 1 долар.

В Індії медицина приватна. Втім найбідніші Індійці мають соціальні картки, які дають їм можливість лікуватися на пільгових умовах

Окрім цього, складні операції, такі як з пересадки органів, протезування суглобів коштують в десятки разів дешевше – 6-8 тисяч доларів США проти 60 тисяч в Америці чи Європі.

Такі ціни в них тому, що медицина приватна, а не страхова, а тому платить за послуги лише пацієнт зі своєї кишені. До того ж Індія – бідна країна та отримує ліки з-за кордону за зниженими цінами.

Відділення клініки "Макс" у Делі

Варто зазначити, що в медична реформа в Україні, в рамках якої хочуть зробити систему "Гроші ходять за пацієнтом" теж може ґрунтуватися на системі кредитування, відтак досвід Індії як альтернативне рішення досить цінний. 

Черга у 108-й кабінет, де приймає лікар-гепатолог Селвакумар. Доктор Раджніш Малхотра прийняв у 104-му трьох діток, яким потрібна операція
Влад Пєрязєв Радіо Трек

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Знайдено посвідчення учасника бойових дій

    У Рівному знайдено посвідчення учасника бойових дій на прізвище Трачук...
  • Знайдено документи на Титарчук

    Знайдено документи на прізвище Титарчук Микола. Тому, хто загубив, прохання...
  • Загублено документи на Сакур

    Вчора, 28 січня, було загублено гаманець з документами на прізвище Сакур...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного