Перші вибори в умовах пандемії: як поводитися на дільниці, щоб не оштрафували (ВІДЕО)

Що можна і чого не можна робити на виборчій дільниці

У неділю, 25 жовтня, в Україні відбудуться місцеві вибори. На виборчій дільниці виборці стикнуться з бюлетенями нової форми та епідвимогами.

Але кожен відповідальний виборець не лише має взяти з собою на дільницю паспорт, маску, антисептик, власну ручку та знання, як саме заповнювати новий бюлетень, а й дотримуватись традиційних норм виборчого законодавства.

Громадянська мережа ОПОРА зібрала коротку пам'ятку, аби нагадати виборцям про всі основні правила поведінки на виборчій дільниці в день голосування 25 жовтня.

 

Нові бюлетені отримає кожен виборець для голосування за кандидатів у депутати до обласної ради та районної ради, а також ті виборці, які обиратимуть міську (сільську або селищну) раду із кількістю виборців 10 тисяч і більше.

Такий бюлетень міститиме ліворуч назву партії (та прізвище кандидата єдиного виборчого списку, який не бере участі в персоналізованому голосуванні, адже гарантовано пройде до ради, якщо партія подолає прохідний бар'єр), посередині два квадратики для голосування, а праворуч – список прізвищ із 5-12 кандидатів від цієї партії.

 

Таким чином, у першому квадратику необхідно поставити позначку (плюсик або іншу позначку) за партію, а в другому квадратику вписати за трафаретом номер кандидата від цієї партії (від 1 до 12).

За порушення під час виборів може наставати адміністративна та кримінальна відповідальність. Частину порушень свідомо або несвідомо можуть вчиняти і виборці.

ОПОРА нагадує про те, що треба і НЕ треба робити виборцям на виборчій дільниці.

25 жовтня з 8:00 до 20:00 приходимо на свою виборчу дільницю зі своїм паспортом громадянина України;

 

беремо бюлетень лише від двох членів комісії за відповідним для нашої адреси столом на виборчій дільниці;

 

у кабінці для голосування перебуваємо лише наодинці (виняток –голосування виборця з інвалідністю, який має право з відома голови або іншого члена дільничної виборчої комісії скористатися допомогою іншого виборця, крім члена виборчої комісії, кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, довіреної особи кандидата, уповноваженої особи організації партії, офіційного спостерігача);

 

заповнюємо бюлетень виключно самостійно;

 

у кабінці для голосування не робимо фото чи відео;

 

якщо робимо фото на згадку на території виборчої дільниці, то тільки зі складеним бюлетенем, аби не видно було результатів власного волевиявлення;

 

не передаємо свій бюлетень іншим особам та не беремо бюлетенів для голосування замість друга чи родича;

 

не рвемо, не шматуємо та не знищуємо бюлетень;

 

не виносимо бюлетень за межі дільниці;

 

опускаємо бюлетень до виборчої скриньки лише самостійно (виключення - виборець з інвалідністю, який має право з відома голови або іншого члена дільничної виборчої комісії доручити зробити це у своїй присутності іншому виборцю, крім члена виборчої комісії, кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, довіреної особи кандидата, уповноваженої особи організації партії, офіційного спостерігача);

 

не агітуємо за чи проти будь-якого кандидата чи партію на виборчій дільниці;

 

якщо бачимо порушення виборчого законодавства - дзвонимо 102, аби повідомити поліцію.

У зв'язку з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19 Кабінет Міністрів України затвердив протиепідемічні заходи під час виборів.

Серед рекомендацій:

прийти на дільницю в масці;

 

до і після відвідування дільниці скористатись антисептиком;

 

взяти свою ручку;

 

дотримуватись соціальної дистанції;

 

за можливості залишити тварин та неповнолітніх дітей вдома;

 

продемонструвати свій паспорт членам комісій, не передаючи його до чужих рук;

 

у разі виявлення підвищеної температури проголосувати в ізольованій кабінці й скористатись окремою скринькою;

У разі перебування на самоізоляції – подати на свою дільницю заяву із довідкою до 20:00 23 жовтня щодо голосування за місцем перебування.

 

Читайте також: Різнокольорові бюлетені, як їх правильно заповнити (ІНСТРУКЦІЯ)

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ілона Радзівіл

Ілона Радзівіл

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai. Якщо документи ваші - телефонуйте 

У Рівному знайдено окуляри та телефон

У Рівному, на вул. Відінська, 39 біля М'ясомаркета/ біля АТБ знайдено  окуляри  та телефон. Знайдене передали продавцям на касу магазину 

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Більше оголошень