Перші саморобні прапори та визначні медалі: Рівне готується до 25-річчя Незалежності (ФОТО)

В Рівненському краєзнавчому музеї відкрили виставку під назвою «Рівненщина. 25 років незалежності України»

Вона складається з двох тематичних розділів - «Боротьба рівнян за незалежність 1989-1991 років» та «Рівненщина в добу незалежності». У першому розділі представлені особисті речі, документи, фотографії рівнян – учасників демократичного руху: Миколи Поровського, Василя Червонія,  Олекси Новака, Івана Демянюка, Бориса Степанишина, Тетяни Редюк.

Однією з родзинок виставки стали перші саморобні українські та козацькі прапори, що їх 18 червня 1989 року більше 300 активістів підняли у с. Пляшева. Про історію пошиття прапорів розповідає науковий співробітник відділу історії краєзнавчого музею Надія Радіонова:

Окремо купували тканину блакитну і жовту, ховали в різних місцях і шили просвітянки, ТУМівці, мама Івана Дем’янюка і репресовані дві. В самій Пляшеві це були виїзди на «Козацькі могили». Держаки вже були замовлені Їхали автобусами. Прапори були і радянські, для камуфляжу, і ці. Ті прапори встановлювали, прориваючи навіть поліцейський кордон

Другий розділ містить фондові матеріали про відродження релігійно-церковного життя краю, будівництво нових храмів, встановлення пам’ятників борцям за незалежність України.

 

 

,

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Загубився великий папуга

Сьогодні зранку в районі Пивзаводу у Рівному загубився ожереловий великий папуга зеленого кольору.

Знайдено карту поляка на прізвище Petrychenko

[media=238993] В районі Боярки у Рівному знайдено карту поляка, на ім'я Petryczenko Andrzej (Petrychenko Andrii) 2003 р.н.

Більше оголошень