Не відчиняйте «газовикам» без посвідчень! У Рівному шахраї обікрали людей на десятки тисяч

Усе виглядає доволі правдоподібно

Повідомлення про крадіжки грошей із квартир у різних районах Рівного надійшли 24 лютого з різницею у декілька хвилин. Через псевдогазовиків люди втратили значні суми. Поліцейські встановили, що до пенсіонерів завітали невідомі чоловіки, які представилися працівниками газової служби.

83-річна рівнянка мешкає в будинку на вулиці Льонокомбінатівській одна,  нещодавно поховала сина, який зібрав 150 тисяч гривень на автомобіль. Того дня по 11-ій годині на порозі квартири з’явився молодий, гарно одягнутий чоловік з папкою в руках. Представився він працівником газової служби та повідомив, що наразі проводиться заміна лічильників на пільгових умовах для економії теплоенергії. Жінка пустила його у помешкання. Той попросив пенсійне посвідчення, оглянув газовий прилад і став заповнювати нібито якісь документи. Сказав, що після 14-ї прийде і замінить лічильник, але коштує це 600 гривень. Цю суму він одразу має сплатити в банку. Пенсіонерка дістала з сумки купюри номіналом 50 гривень, але той наполіг, що треба крупніші. Далі став оглядати на кухні радіатор і попросив жінку потримати під ним руку протягом п’яти хвилин, аби перевірити, чи не капає вода. В той час запитав, де ванна, за лічені секунди повернувся і запевнив, що прийде згодом замінити лічильник.

Жінка лише згодом зрозуміла, що її обікрали.

І в газеті читала, і знала, які неприємності можуть бути, але от так вийшло. Коли зайшла в кімнату, виявила порожні гаманці. Злодій забрав усю пенсію, залишивши 20 гривень. Я сама собі не вірила, обдивилася усе — грошей немає.  Не знала, що робити, не розуміла, що коїться, і навіть забула, як в поліцію телефонувати. Забрав 150 тисяч гривень і мою пенсію, точної суми назвати не можу, - бідкається пенсіонерка.

Ще один псевдогазовик «попрацював» того ж дня близько опівдня у квартирі 79-річного жителя обласного центру на вулиці Київській. Зі слів потерпілого, він так заморочив йому голову щодо економії коштів на теплі та газі, що після візиту зловмисника зникли 17 тисяч гривень.

У Рівнегазі зазначають, що всі їхні працівники мають посвідчення, тому радять рівнянам та жителям області одразу запитувати про нього.  

Наші працівники, чи це слюсарі, чи це майстри, чи це контролери, які приходять до споживачів, мають посвідчення, де вказано прізвище і посада, та обов’язково є світлина та печатка. Власник оселі, який впускає незнайому людину, має вимагати такий документ. Якщо у когось виникають сумніви, що це представник Рівнегазу, необхідно звернутися за номером 104 і запитати, чи працює така людина. Аварійна бригада виїжджає винятково на виклик споживача. І усі працівники перебувають у фірмовому одязі та обов’язково мають при собі посвідчення. Хочу наголосити, що за виконані роботи у заявника не беруть готівкові кошти — будь-які розрахунки здійснюють на підставі квитанції та через банківську установу, — повідомила начальник управління зовнішніх комунікацій АТ «Рівнегаз» Світлана Сабанюк.

За обома фактами крадіжок, поєднаних з проникненням у помешкання, слідчі Рівненського районного управління розпочали досудові розслідування.

Поліцейські також проводять профілактичну роз'яснювальну роботу з населенням та звертаються до громадян із закликом бути вкрай обачними під час спілкування із невідомими. Якщо особа представляється працівником будь якої установи і наполягає впустити її у помешкання — не поспішайте відчиняти двері. У випадку найменшої підозри — телефонуйте на 102.

 Відділ комунікації поліції Рівненської області

Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Знайдено акіту

В районі Басового Кута знайдено собаку породи акіта. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати  

Знайдено коробку зі взуттям

В торговому центрі Ліон, що на продуктовому ринку, знайдено коробку зі взуттям.    

Знайдено техпаспорт

Знайдено техпаспорт на автомобіль «Мазда». Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Більше оголошень