Їй не можна їсти, пити і митися, але... Її оптимістичні пости набирають по мільйону переглядів (ФОТО)
У дівчини – кілька рідкісних захворювань
У 22-річної бразилійки Фернанди Мартінес - синдром Елерса-Данлоса. Це рідкісне генетичне захворювання сполучної тканини, яке вразило систему травлення Фернанди.
Її організм не може правильно перетравлювати їжу, тому з 2018 року дівчина почала їсти через зонд. Але це не все - у неї рак щитоподібної залози, який вона також отримала спадково. Фернанда живе з мамою і бабусею у Південній Бразилії. За нею також доглядають дві медсестри, - повідомляє ВВС-Україна.
Фернанда Мартінес розповідає сотням тисяч підписників у соцмережах, як це - жити з рідкісною хворобою. Вона також створила проєкт "Життя з рідкісними захворюваннями". Її оптимістичні відео і пости зі словами підтримки тим, хто має подібну проблему, набрали понад мільйон переглядів у TikTok.
Проблеми зі здоров'ям почалися ще у дитинстві. Дівчина народилася глухою на одне вухо і з сильним рефлюксом. Страждала від болю в ногах і руках, мала підвищену гнучкість суглобів, тому вивихи й розтягнення м'язів були звичайним явищем і виникали спонтанно або внаслідок незначної травми.
Розкрити таємницю хвороб допомогли соцмережі - Фернанда знайшла групу у Facebook, де обговорювали синдром Елерса-Данлоса. Вона звернулася до лікаря-генетика. Він зробив усі необхідні аналізи і підтвердив хворобу. Діагноз поставили у 17 років. На той час у не вже були серйозні проблеми зі здоров'ям. Вона страждала від діареї, блювоти і болю в животі, суглоби і тканини стали крихкими, а судини лопалися.
У Фернанди давно немає відчуття голоду. Іноді виникає психологічне бажання щось з'їсти. В кінці 2016 року у неї розвинулося важке гостре недоїдання. Фернанда щосили намагалася їсти, але марно. Не допомагав навіть зонд. Її перевели на парентеральне харчування - через катетер у вені. Парентеральне харчування зазвичай триває 12 годин на день.
Фернанда має ще одне рідкісне захворювання - алергію на воду. Вона намагається навіть не пітніти й уникати дощу.
Щоб прийняти душ, доводиться вживати протиалергічні препарати. Але й вони допомагають лише частково.
При цьому всьому дівчина не сумує, а навпаки - намагається жити нормальним життям. Фернанда каже, що її активність у соцмережах - це також спосіб показати людям, що хвороби не повинні займати весь ваш час.
Рідкісні захворювання забирають 99% часу хворої людини. Але залишається 1%, який врівноважує життя. І це - щастя, бажання і сподівання. Моя мета - показати, що цей 1% - дуже важливий, - каже Фернанда.
Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ