На заводі Kronospan у Нововолинську встановлюють найсучасніші фільтри WESP, такий же буде і в Городку на Рівненщині (ФОТО)

Про це в інтерв’ю розповіла генеральний директор ТОВ «Кроноспан УА» Наталія Покінська

Постійна модернізація виробництва та збільшення екологічної безпеки – не просто слова, а визначальні цілі роботи компанії «Кроноспан» в Україні. Торік міжнародна компанія заявила, що збирається побудувати біля Рівного сучасний деревообробний завод. Перший український завод «Кроноспан» успішно працює в місті Нововолинськ. Нещодавно тут провели черговий етап модернізації та розширення – проводиться випробовування сучасної лінії з виробництва ОСП, встановили високотехнологічні фільтри WESP. Такі новації роблять виробництво не тільки ефективнішим, а й екологічнішим, а «Кроноспан» є прикладом для інших деревообробних підприємств України. Про це в інтерв’ю розповіла генеральний директор ТОВ «Кроноспан УА» Наталія Покінська.



- Наталіє Петрівно, розкажіть, які новації вдалося запровадити цього року на підприємстві «Кроноспан» у Нововолинську?

- Попри економічну кризу, карантин в Україні та світі ми не зупиняємо роботу і докладаємо всіх зусиль, щоб зберегти робочі місця, дбаємо про безпеку своїх працівників та місцевих жителів. Хоч квітень та травень стали одними з найскладніших місяців з початку роботи компанії в Україні, у квітні розпочали відновлення роботи лінії з виробництва ДСП (деревинно-стружкові плити) після простою, у розпалі були пусконалагоджувальні роботи на лінії з виробництва ОСП (орієнтовно-стружкові плити).

В середині травня випустили першу пробну продукцію на лінії ОСП (орієнтовно-стружкові плити), в процесі пусконалагоджувальні роботи по випробуванню комплексу технологічного обладнання лінії.
Також у травні запустили новий фільтр WESP на лінії ОСП – теж в режимі пусконалагоджувальних робіт як і уся лінія ОСП. У червні продовжимо пусконалагоджувальні роботи на лінії ОСП та її тестування з метою подальшого повноцінного запуску в експлуатацію. Таким чином, нова лінія ОСП від першого дня її роботи буде працювати із фільтром WESP.

До кінця серпня плануємо запустити й найсучасніший електростатичний фільтр WESP на лінії ДСП. Запуск планувався раніше, але був відкладений через початок пандемії, оскільки іноземні спеціалісти, залучені до процесу встановлення фільтру, були змушені залишити територію України.

Підкреслюю, що це обладнання не тільки перевершує всі українські вимоги екологічної безпеки, а й відповідає найсучаснішим екологічним нормам європейської системи найкращих доступних технологій виробництва деревних плит (Best Available Techniques (BAT).

Нагадаю, що Україна взяла на себе зобов’язання щодо впровадження BAT (з англ. Best Available Technologies – Найкращі доступні технології) у найближчому майбутньому. Транзитний період переходу на нові Європейські стандарти триватиме щонайменше 4-5 років, але Kronospan вже впроваджує наведені у Європейських Директивах норми. Наша компанія робить це вже сьогодні.

- Kronospan не вперше впроваджує екологічні новації на виробництві у Нововолинську. Що вже вдалося зробити на підприємстві?

- Ми системно оновлюємо та розвиваємо виробничі потужності та інвестуємо у збільшення екологічної безпеки. У 2016 році провели кардинальну модернізацію лінії виробництва ДСП, замінили багатоповерховий прес на сучасний. Новий прес безперервної дії обладнаний ефективною системою збору та очищення випаровувань у скрубері – системі вологого очищення від формальдегіду. Викиди з цього джерела зменшилися у 1,5 раза!

У 2017 році провели заміну газових котлів на технологічний твердопаливний котел, що працює на відходах деревини та біомасі.

У 2018 - ТОВ «Кроноспан УА» стало першим в Україні підприємством, яке почало виготовляти плиту з пониженим вмістом формальдегіду (E-LE). Відтак продукція відповідає міжнародним вимогам CARB (California Air Resource Board) та EPA (Environmental Protection Agency of USA) та тестується незалежною лабораторією у Польщі.

У 2019 році побудували шумозахисний бетонний бар’єр висотою 8 метрів (для зниження пило- та шумопередачі). У 2020, як уже згадувалося вище, встановлюються два найсучасніші коштовні фільтри WESP– вологі електростатичні пилоочисники на існуючій лінії ДСП та новій лінії ОСП.

- Логічне питання: таке ж інноваційне обладнання буде і на заводі Kronospan у селі Городок на Рівненщині?

- Так звичайно. Ми інвестуємо та залучаємо тільки найсучасніші технології в галузі. Завод Kronospan матиме не тільки сучасне європейське обладнання, а й одні з найкращих у світі фільтраційних систем, в тому числі UTWS та WESP. Ми маємо намір інвестувати у створення виробництва понад 200 мільйонів євро. Спочатку це буде лінія із виробництва ДСП.

Наступним етапом інвестиції може стати спорудження лінії з виробництва ОСП, вартістю також понад 200 мільйонів євро.

В систему UTWS лінії ДСП входить сухий електростатичний пилоочисник ESP, ефективністю очищення 95%. Згідно з європейською системою найкращих доступних технологій виробництва деревних плит ВАТ ця схема очищення газопилової суміші є найбільш ефективною із доступних на сьогодні. Лінія виробництва ОСП буде обладнана рукавними фільтрами з ефективністю 95 %, циклон-фільтрами з ефективністю 90 % та циклонами з ефективністю 90 %. Дільниця висушування стружки ОСП оснащується додатково фільтром WESP ефективністю 94%, тобто «мокрим» електростатичним пилоочисником.

- Що дасть відкриття такого заводу для мешканців Рівненщини?

- Після запуску заводу в залежності від етапу реалізації проєкту робочі місця матимуть від 200 до 400 рівнян. Середня заробітна плата на підприємстві становитиме 15-18 тисяч гривень на місяць, що суттєво перевищує середній рівень оплати праці в регіоні. Ще від 2000 до 4000 людей працюватимуть у супутніх до діяльності заводу галузях та виробництвах.

Раніше під час проведення демонтажних та підготовчих робіт на майданчику в Городку працювали майже 300 робітників, які виконували різнопланову роботу. Сотні робітників будуть залучені під час будівництва заводу.

Після виходу заводу на проєктну потужність, щороку підприємство сплачуватиме понад 350 мільйонів гривень податків і зборів. З них 25 мільйонів гривень поповнюватимуть саме бюджет новоствореної Городоцької ОТГ, що зробить її однією за найбільш фінансово спроможних на Рівненщині.

- На якому етапі зараз перебуває впровадження проєкту в Городку?

- Все йде за планом. Інвестор свої наміри підтверджує і готовий виконувати взяті економічні та соціальні зобов'язання. На графік виконання робіт впливає оголошений карантин, обмеження щодо сполучення між країнами, надзвичайний режим роботи державних установ. Але з цим стикається бізнес у багатьох країнах, тому мусимо працювати ще старанніше, щоб реалізувати задумане.

У лютому компанія отримала позитивний висновок з оцінки впливу на довкілля. Зараз ми планово рухаємося у проведенні дозвільних процедур та підготовчих робіт для будівництва майбутнього заводу.

Приємно, що важливість розвитку економіки та створення нових виробництв розуміють представники не тільки місцевої та всеукраїнської влади, а й місцевого бізнесу.

- У непростий час кризи, що побажаєте читачам?

- Треба постійно розвиватися та вдосконалюватися. Бути кращими. Не боятися інвестувати у новітні технології та розвиток своїх працівників, втілювати у життя найсміливіші задуми. Ми, українці, маємо бути кращими. Кризи приходять і минають, а ми маємо розвиватися! Все буде добре!

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень