ON-LINE

«Ми досі не розуміємо, чому нас роз'єднали»: на Дубенщині повернуть назву історичному селу

вівторок, 23 лютого 2021
Місцеві вже півстоліття борються за об'єднання сіл

На Дубенщині селу повернуть його давню назву — Ульбарів.

Після Другої світової село розділили навпіл, назвавши Копани та Нагірне. Відтоді мешканці «прикордоння» так і не визначилися, до якого села належать. А оскільки у країні повертають історичні назви населеним пунктам, перейменованим за радянської влади, селяни попросили повернути стару назву і їм. Про це пише Рівне Вечірнє. 

Озерянська сільрада, до якої належать Копани та Нагірне, а також Дубенська райрада вже проголосували за об'єднання сіл в один населений пункт та присвоєння йому найменування Ульбарів.

На наступній сесії за це голосуватимуть обласні обранці, а потім ще повинна буде затвердити Верховна Рада.

Через те, що у Радянському союзі село роз'єднали, воно залишилось відрізаним від світу. У цьому переконаний громадський діяч, який бореться за повернення історичної назви та об'єднання сіл - Віктор Матиюк

Нас роз'єднали й зараз добивають, субвенцій від держави село не отримує. Тут немає ані шкіл, ані садочків, ані транспорту нормального, - каже чоловік.

До слова, у селі Ульбарів народився Борис Возницький. Це видатний  український мистецтвознавець, директор Львівської галереї мистецтв, академік Української академії мистецтв, Герой України. Місцеві хочуть, аби у їхньому славетному краї встановили пам'ятну меморіальну дошку на честь Возницького.

Борис Возницький - український мистецтвознавець, директор Львівської галереї мистецтв, академік Української академії мистецтв, Герой України

Село славиться не лише видатними постатями, а й унікальними спорудами. На території Ульбарова збудована церква, якій більш ніж 250 років. 

Храм Св. апостола Луки, с. Ульбарів (збудовано 15 червня 1765 року)

Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

 

 


КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Знайдено хаскі

    В районі Автовокзалу знайдено хаскі з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання...
  • Знайдено маленького собачку

    Увага тому, хто загубив маленького песика чорного окрасу з нашийником! Його знайшли в районі...
  • Знайдено вівчарку

    На Костромській, 49 знайдено вівчарку з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця,...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ