Міста Рівненщини наполягають на скорішому врегулюванні боргової кризи на ринку газу

Прийняття законопроєкту №3800-1 стабілізує діяльність підприємств ТКЕ та дозволить уникнути зростання тарифів на житлово-комунальні послуги

Рівненська ОДА, мери та міські ради Дубна, Здолбунова, Березного та Костополя звернулися до Верховної Ради України із листом-проханням пришвидшити розгляд законопроєкт №3800-1, повідомляє видання Слово і Діло

У ньому йдеться про взаємозаліки та списання безнадійних боргів за газ. Такі кроки стабілізують діяльність підприємств ТКЕ та дозволить уникнути зростання тарифів на житлово-комунальні послуги.

Станом на 1 вересня 2020 року борги комунальних підприємств Рівненщини за газ перед НАК «Нафтогаз України» сягнули 413 млн грн.

Чинна боргова криза ставить під загрозу підготовку до опалювального періоду мереж та устаткування теплопостачальних підприємств області, що забезпечують теплом не лише помешкання жителів міст, але заклади соціальної сфери.

Нині всі кошти, які отримують теплопостачальні підприємства Рівненщини, одразу спрямовуються на погашення боргів за газ, що виникли у попередні кілька років, — йдеться в листах, які направили до Верховної ради міські голови та Ради Дубна, Здолбунова, Костополя, Березного та обласної влади.

Через популізм нашої центральної влади тарифи на тепло були меншими, ніж наші втрати. Тобто підприємство працювало собі в збиток. З 2016 року і до сьогоднішнього дня уряд так і не врегулював це питання і не компенсував збитки тепловиків.

 

Для ТОВ «Рівнетеплоенерго» сума збитків становить 212 млн грн така критична ситуація спостерігається у всій нашій галузі, — повідомив директор теплопостачального підприємства Юрій Приварський.

Значна частина боргів сформована штрафами та пенями, сплата яких не передбачена чинними тарифами.

Відзначається, що боргова проблема зайшла в глухий кут: тарифи на теплову енергію не переглядаються, борги накопичуються.

 

У підсумку, зазначається в листі Рівненської ОДА кінцевим потерпілим у даному протистоянні є населення, яке не може розраховувати в опалювальний сезон та ризикує залишитися без тепла.

В таких умовах Рівненська ОДА та очільники міст області закликають Верховну Раду пришвидшити розгляд законопроєкт №3800-1, в якому запропоновані шляхи вирішення боргової кризи на ринку газу та фінансового оздоровлення теплової та газових галузей перед опалювальним сезоном.

За оцінками експертів Першої енергетичної асоціації України, загальна сума боргу на ринку газу досягла 114 млрд грн, і значна частина цих боргів може бути списана коштом проведення взаємозаліків.

 

А списання боргів підприємствам ТКЕ не потребує додаткових коштів із державного бюджету та врегулює ситуацію під час нового опалювального сезону без запровадження непопулярних рішень — різкого збільшення тарифів на опалення для населення.

За матеріалами видання Слово і Діло

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень