ON-LINE

Куди діти монети по 5 копійок, які вже не хочуть приймати у рівненських магазинах

неділя, 10 листопада 2019
На черзі – 25 копійок

Як відомо, з 1 жовтня в Україні вивели з обігу монети 1, 2 та 5 копійок.

Вартість виготовлення монет 1, 2 та 5 копійок значно перевищує їх номінальну вартість. Держава зможе економити понад 90 млн гривень на рік завдяки зменшенню витрат регулятора на їх виготовлення та оброблення.

 

До того ж заклади торгівлі, громадського харчування, транспорт та банки також не витрачатимуть кошти на інкасацію та обробку монет, йдеться у повідомленні Національного банку.

Монети по 5 копійок при розрахунках вже не приймають. Проте громадяни не мусять їх викидати чи колекціонувати, а без обмежень та безкоштовно упродовж трьох років можуть обміняти на монети та банкноти інших номіналів :

 • упродовж першого року з дати вилучення з обігу – до 30 вересня 2020 року включно – в усіх відділеннях українських банків;
 • упродовж трьох років з дати вилучення з обігу – до 30 вересня 2022 року включно – у Національному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзенбанк Аваль).

Тим часом, розпочинається поступове вилучення з обігу монет номіналом 25 копійок. Ними ще можна розраховуватися. Але ті монети, що потраплятимуть у банки, не повертатимуться в обіг і поступово їх ставатиме все менше.

Для полегшення готівкових розрахунків можуть застосовувати правила заокруглення загальних (у чеку) сум розрахунків готівкою за товари (роботи, послуги) до сум, кратних 10 копійкам.

Нагадаємо, з 25 жовтня НБУ ввів в обіг банкноту нового найвищого номіналу – 1 000 гривень.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

 • Зникла кішка

  В районі Тинного по вулиці Карпенко-Карого загубилася кішка Британка сіро-голубого...
 • Втрачено техпаспорт

  Втрачено техпаспорт на автомобіль FIAT FIORINO державний номер АВ1312 EI. Прохання...
 • Загублено чорну сумку

  В четвер, 2 липня, близько 16 години по вул. Макарова, 23, на зупинці громадського транспорту...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного