Кордони лишаться закритими для українців і після 1 липня, — проєкт рішення ЄС

Через зростання кількості хворих на коронавірус

Кількість хворих на коронавірус в Україні зростає. За кількістю недужих Україна вийшла за межі, які може встановити Єврокомісія для держав, мешканців яких пускатимуть як туристів до Шенгенської зони, — повідомляє «Європейська правда».

Про це йдеться у проєкті рішення Європейської комісії, який опублікували New York Times.

За цим проєктом, який остаточно досі не узгоджений, але за даними New York Times розглядається як основний робочий, головним критерієм оцінювання відкриття кордонів ЄС для мешканців тієї чи іншої країни стане кількість нових заражень у країні за 14 останніх днів у відношенні до її населення.

Наразі в Євросоюзі обговорюють пороговий рівень нових виявлених випадків у країнах, чиїх туристів можуть пускати до ЄС. Йдеться про межу 16 нових заражень на 100 тисяч населення або не більше 20 нових заражень (16 – це середній показних у країнах ЄС; показник у 20 дозволить пускати більше іноземців).

Нові правила мають запрацювати від 1 липня; до того діє бланкова заборона на несуттєві поїздки для іноземців, включаючи громадян України.

Проте Україні не підходить жоден з цих порогів. За статистикою МОЗ станом на 24 червня, за останні 14 днів виявлено 10 723 нових хворих. За оцінкою Держстату (а саме ці офіційні дані напевно використовуватиме ЄС), в Україні 41,8 млн населення. А це означає, що показник інцидентності України за 14 днів складає 25,65 випадку на 100 тисяч, що перевищує обидва встановлені ЄС критерії. До того ж цей показник продовжує зростати.

У разі, якщо проєкт рекомендацій ЄК буде затверджений країнами-членами, це означатиме продовження заборони на в’їзд для несуттєвих поїздок (включаючи туризм) для мешканців України.

І хоча рішення про продовження обмежень ще не знайшло підтримки всіх країн членів, шанси на його ухвалення, за оцінкою «Європейської правди», є високими; хоча лишається шанс на те, що до нього будуть запроваджені винятки.

Матеріали «Європейської правди»

 

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Радянська

Ольга Радянська

Знайдено цуценя

В районі Боярки  знайдено цуценя чорного окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати.    

Знайдено хаскі

Знайдено собаку породи  хаскі з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати.      

Знайдено посвідчення водія

Знайдено посвідчення водія на прізвище Ярошик Олександр.  

Більше оголошень