Е-декларації заповнюватимуть усі: від президента й до голів найменших сільрад Рівненщини

Другий етап заповнення електронних декларацій вже розпочався

На Рівненщині розпочався другий етап подання електронних декларацій. Цього разу дані про доходи мають подати усі держслужбовці – від президента й до голови найменшої сільради. Інформацію про статки службові особи мають внести до 1 квітня 2017 року.

Також з початку року держпрацівники мають повідомляти національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) про зміни в майновому стані. Детальніше про це розповідає головний спеціаліст з питань запобігання корупції Віктор Нагорний:  

Суб'єкти декларування мають подати повідомлення про суттєві зміни в матеріальному стані. Наприклад, якщо декларант отримав дохід, який перевищує 50 прожиткових мінімумів – приблизно 80 тисяч гривень, то він протягом 10 днів має проінформувати про це національне агентство з питань запобігання корупції.  

Також нововведенням стали повідомлення про відкриття готівкового рахунку в банку. Що ж до проблем, то головною є непідготованість службовців до заповнення декларацій. Багато з тих, хто викладав інформацію про доходи, не був готовий до того, що це довготривалий процес.

Заповнення е-декларації займає декілька днів, говорить Віктор Нагорний. Щоб вчасно та без проблем внести дані до усіх пунктів електронного документа, яких усього 16, варто уважно читати інструкцію та заздалегідь порахувати усе необхідне майно та готівку.

Перший заступник голови рівненської Облдержадміністрації Олександр Корнійчук задекларував свої доходи за два дні:

Для себе чітко розумію, що це дуже правильний курс. Правильний курс на відкритість. І без зайвого пафосу хочу сказати, що посадова особа має бути відкрита. І як той, хто вже заповнив електронну декларацію, хочу підтвердити, що нічого страшного у цьому немає. 

Вважає електронні декларації шляхом до розвитку відносин між суспільством та владою виконавчий директор «Антикорупційного моніторингу» Юрій Дюг: 

Якщо держслужбовці при заповненні електронних декларацій будуть максимально чесними, то питань до них не виникатиме. Звісно, не всі вміють користуватися комп'ютером, але завжди можуть допомогти колеги. Також можна скористатися інформаційною підтримкою в ЦНАПі та центрах МВС. 

 

Цьогоріч в декларації будуть вносити не тільки те майно, яке перебуває у безпосередній власності, але й те, яким користуються. Також треба декларувати й об'єкти незавершеного будівництва.  

До слова, відеоуроки з заповнення декларацій є на сайті НАЗК. Зазначається, що цьогоріч електронні декларації про доходи очікують від 200 тисяч держслужбовців. Торік їх було 50 тисяч.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Знайдено документи на прізвище Крук Ігор

У Рівному знайдено документи видані, на ім'я Ігор Крук. Якщо шукаєте документи  - телефонуйте

Знайдено один навушник Apple Air pods

На вулиці Княгині Ольги у Рівному знайдено навушник Apple Air pods. Якщо він ваш - телефонуйте

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Більше оголошень