Екс-міністру освіти у Рівному відкрили меморіальну дошку за 100 тисяч гривень (ФОТО)

На фасаді будівлі, де 100 років тому працювало Міністерство народної освіти УНР

Напередодні на фасаді краєзнавчого музею у Рівному відкрили меморіальну дошку Івану Огієнку. Саме там 100 років тому працювало Міністерство народної освіти УНР.


Як повідомляє Рівненська ОДА, скульптуру виконали Володимир Стецюк, Тарас Бурик та Владислав Булгаков. За словами голови ОДА Олексія Муляренка, на меморіальну дошку з обласного бюджету виділили 100 тисяч гривень.
Духівництво, представники влади, громадські діячі та краєзнавці вшанували пам'ять видатного історика Івана Огієнка.

Сьогодні надзвичайно важлива та історична подія. 100 років тому, навесні 1919 року, Рівне було столицею Української народної республіки. Тому відкриття меморіальної дошки – свідчення того, що ми пам'ятаємо свою історію та шануємо видатних діячів того часу, — зазначив Олексій Муляренко.

Нагадаємо, Іван Огієнко – відомий український вчений, єпископ, митрополит Української автокефальної православної церкви, очільник Української греко-православної церкви Канади, політичний, громадський і церковний діяч, мовознавець, лексикограф, історик церкви, педагог. Значну частину свого життя вчений присвятив перекладу Біблії українською літературною мовою з оригінальних давньоєврейських і грецьких текстів. Був активним прихильником українізації православної церкви.

 

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai. Якщо документи ваші - телефонуйте 

У Рівному знайдено окуляри та телефон

У Рівному, на вул. Відінська, 39 біля М'ясомаркета/ біля АТБ знайдено  окуляри  та телефон. Знайдене передали продавцям на касу магазину 

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Більше оголошень