Економія ПЛР-тестів? Коли людину, яка перехворіла на COVID, вважають не заразною: відповідь МОЗ

І як в інших країнах

Міністерство охорони здоров'я України вчергове змінило критерії, за якими завершується амбулаторне лікування хворого на коронавірус. Про це повідомляє Апостроф.

Тепер не потрібно проводити додатково ІФА або ПЛР-тестування, якщо після 10 днів з моменту захворювання протягом 3 днів немає симптомів хвороби. 

Нові стандарти МОЗ запровадив у кінці жовтня. За словами головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка, амбулаторне лікування завершується при наявності одного з трьох критеріїв:

- відсутність клінічних проявів гострого респіраторного захворювання протягом трьох днів, починаючи з 10 дня від дати появи симптомів без лабораторного обстеження. При цьому не потрібно проводити додатково ІФА або ПЛР-тестування;

 

- відсутність клінічних проявів гострого респіраторного захворювання протягом трьох днів, починаючи з 10 дня з дати забору матеріалу при позитивному ПЛР-дослідженні. Також не потрібно повторно проводити дослідження;

 

- відсутність клінічних проявів гострого респіраторного захворювання за умови отримання одного негативного результату методом ПЛР.

Він також додав, що всі ці критерії є рівноцінними.

Як в інших країнах

Оскільки українська влада орієнтується на протоколи лікування в інших європейських країнах і США, а також рекомендації ВООЗ, там терміни завершення лікування хворих на коронавірус аналогічні.

Наприклад, у посібнику Центру з контролю та профілактики захворювань США щодо інфекції SARS-CoV-2 сказано, що для пацієнтів, у яких відсутній серйозний імунодефіцит і у яких не було симптомів протягом всієї інфекції, запобіжні заходи, пов'язані з передачею інфекції, можуть бути скасовані не менш ніж через 10 днів з дати їхнього першого позитивного вірусного діагностичного тесту.

Пацієнти із захворюванням легкого та середнього ступеня тяжкості, у яких відсутній серйозний імунодефіцит, можуть завершити лікування не менше ніж через 10 днів з моменту появи перших симптомів. Крім того, повинно пройти не менше 24 годин з моменту останньої лихоманки без використання жарознижувальних препаратів. А ось для більш важких пацієнтів термін лікування збільшується до 20 днів.

У звіті Європейського центру профілактики та контролю захворюваності йдеться про те, що людина залишається переносником приблизно протягом 10 днів після появи симптомів (якщо вони взагалі проявляються), що відповідає приблизно двом тижням після початку інфекції.

У зв'язку з цим, хворий може вважатися незаразним щонайменше через 10 днів після появи симптомів та через три дні після одужання. А якщо симптомів не було зовсім, потрібні два поспіль негативних ПЛР-тести з паузою щонайменше у 24 години.

До слова, раніше хворим українцям через 14 днів робили повторний ПЛР-тест і нерідко він знову був позитивним.

Таких пацієнтів ще вважали носіями вірусу і вони дотримувалися умов самоізоляції.

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень