Тупик «Макарова-Пржевальського»: заплатили по 30 тисяч доларів, а власниками землі не стали

Інвестори масиву в районі вулиць Макарова-Пржевальського у Рівному не можуть отримати право власності на ділянки, на яких частина з них вже побудувалася.

Ще майже 12 років тому тому міська влада Рівного, не маючи грошей у бюджеті на будівництво комунікацій у нових мікрорайонах забудови, вирішила надавати ділянки у них за умови, що за комунікації заплатять ті, кому ділянки дістануться. Тож, щоб збудувати житловий масив в районі вулиць Макарова-Пржевальського, вирішено було, що

із таких охочих вкласти кошти у комунікації створять кооператив і нададуть йому землю для будівництва приватних будинків. Кошти потрібно було вкласти немалі - по 30 тисяч доларів. Тож і будуватися у кооперативі захотіли ті, хто такі суми могли заплатити. У їх числі були й місцеві прокурори, судді, депутати. Тобто масив Макарова-Пржевальського мав стати таким собі елітним котеджним містечком.

Втім, "рожевій" мрії інвесторів-пайовиків досі не судилося збутися, бо хоч будинки вони й переважно побудували, а власниками землі під ними не стали. Адже міські депутати досі не надали їм права на безоплатну приватизацію ділянок. А це означає, що пайовикам щорічно доводиться платити 6-7 тисяч гривень за суборенду ділянок.

Чергове засідання комісії міськради Рівного з цього приводу, яке відбулося сьогодні, справи з місця не зрушило. Депутати, турбуючись про те, щоб не обділити рівнян, які понад 20 років перебувають у черзі на безоплатне отримання у власність ділянок під будівництво приватних будинків, вирішили з'ясувати, чи законно роздали ділянки під забудову у масиві Макарова-Пржевальського, чи пропонували їх "черговикам". Для цього захотіли побачити протоколи із засідання комісії, яка здійснювала розподіл землі. Однак виявилося, що протокол 12-річної давності з архіву зник. Щоб знайти винних у його зникненні, члени комісії вирішили звернутися до правоохоронців. 

Мали депутати й інші претензції до пайовиків.

Так, виявилося, що на двох ділянках, наданих під індивідуальну забудову, зводять багатоповерхівки. На ділянці №1 (пайовик Оксана Харкіна) - п'ятиповерховий будинок, на ділянці №72 (пайовик Дмитро Кузьменко) - дев'ятиповерховий. За неофіційною інформацією, зводить їх добре відома у місті будівельна компанія.

Через таку "капость", депутати заявили, що якщо й голосуватимуть за надання землі пайовикам у власність, то розглядатимуть питання по кожній ділянці окремо, і виділятимуть ділянку лише тим, хто вже збудував індивідуальний будинок. А ось ті, хто будуватися не почав, землі не отримають, щоб, бува, на ній не "виросла" багатоповерхівка.  

Також серед претензій депутатів до пайовиків було те, що

житловий кооператив не добудував у масиві комунікації, зокрема каналізацію і дорогу. І хоч пайовики божилися, що все добудують, бо, мовляв, і самі у цьому зацікавлені, депутати погоджувалися надати їм ділянки після того, як ті виконають обіцянки.   

У пайовиків були свої аргументи. Вони обурювалися, що частина з членів кооперативу за 12 років повмирала, не дочекавшись ділянок. Казали, що з'ясовуючи те, чи законно їх набрали у пайовики, депутати махають рукою поїзду, який поїхав ще 12 років тому. Пояснювали, що не хочуть, щоб за кожну їхню ділянку ( а їх є 225) депутати голосували окремо, бо тоді питання виділення ділянок у власність розтягнеться знову на роки. Адже, як показує практика, за одну сесію депутати розглядають не більше 150-170 питань, та й навряд чи вони погодяться присвятити всю сесію винятково їхнім питанням. Голова кооперативу Сергій Забужко навіть підозрював, що депутати спеціально намагаються їх всіх розділити, щоб потім з'явився "рішало", який за певні суми пропонуватиме вирішити їхнє питання.   

Але компроміс так і не був знайдений. Хоч голова депутатської комісії Володимир Кудрін розуміє, що землю назад у пайовиків не забереш, адже частина з них побудувалася і вже не перший рік живе у масиві, але каже так: 

Якщо у мене чи іншого депутата совість не дозволить голосувати за передачу безоплатно у власність земельної ділянки, зважаючи на близько 3500 рівнян у земельній черзі, то варіант, який залишиться, це або людям продовжити договір оренди, або запропонувати приватизувати ділянку шляхом викупу. 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Мирослава Опанасик

Мирослава Опанасик

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень