Чи буде на Рівненщині долар по 50 грн? Усе залежить від переговорів з МВФ про ціну газу

Про Кхана і Дефолт

Зниження ділової активності із початком сезону відпусток призвело до того, що багато хто не звернув увагу на важливу інформацію, оприлюднену Міністерством фінансів України. На сайті відомства виклали документ, у таблицях якого розписано, скільки і яким чином Україна буде віддавати державний борг.

Про те, яку суму треба буде віддавати уже у наступному, 2019 році, було відомо ще цьогоріч у квітні. Тоді провідний економіст представництва Всесвітнього банку в Україні, Білорусі і Молдові Фарук Кхан назвав цифру у 18 млрд доларів.

“Україна на 2018-2019 роки знадобляться суттєві обсяги фінансування для обслуговування зовнішніх зобов'язань і покриття фіскального дефіциту”, - цитує Кхана агенція Інтерфакс-Україна.

Тобто у найближчі два роки маємо погашати заборгованість, яка утворилася ще до початку Революції гідності у 2013 році. Тодішні керівники урядів – Тимошенко та Азаров за часи свого правління накопичили, починаючи з 2008 року, боргів на суму більше 40 млрд доларів.

Водночас ситуація із виплатою держборгу накладається на цьогорічну взаємодію з Міжнародним валютним фондом – всесвітня фінансова установа тисне на Україну, вимушуючи підвищувати тарифи.

Зокрема МВФ хоче, щоб ціна на газ для населення була встановлена на рівні 11.000 грн за тисячу кубометрів (на цей момент, з урахуванням транспортування та інших зборів, вартість складає 6958 грн за тисячу кубометрів).

Український уряд із травня веде перемовини з МВФ щодо ціни на газ для населення, запропоновано декілька варіантів формул розрахунку. Після голосування за антикорупційний суд, утворення якого також є однією з умов МВФ, переговори щодо вартості газу знову виходять на перший план.

Від результату домовленостей залежить подальше майбутнє України і зокрема Рівненщини. Адже, якщо наша держава не знайде коштів для розрахунку з кредиторами, то нам доведеться оголосити дефолт. Кожен житель нашої області особисто відчує наслідки дефолту – українська валюта знеціниться, долар стрибне до позначки щонайменше 50 грн за долар, інфляція набиратиме обертів, стрімко здорожчають усі товари, будуть заморожені пенсії та зарплати.

Ці негативні явища будуть наслідком того, що з українськими компаніями одразу перестануть співпрацювати кредитори та інвестори.

Однозначно ускладниться робота ряду компаній, що ведуть свою ділову діяльність на Рівненщині – «Рокитнівський скляний завод», «ОДЕК», «Морган Феніче», «Свиспан», «Конзьюмерс Скло Зоря» та ін. А ці підприємства є крупними роботодавцями та платниками податків для районів області.

Натомість, про результати домовленостей наших урядовців із міжнародними партнерами про життєво необхідні для України позики ми дізнаємось вже найближчим часом. 

Автор - Іван Семенюк

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Більше оголошень