«Чому я жорстокий?» Відомий рівненський анестезіолог пояснив, чому лікарі сприймають хворих не так, як усі

«Процесор» у голові анестезіолога працює по-своєму

Усі пацієнти в голові анестезіолога діляться на 2 групи: реанімаційні і нереанімаційні. І якщо «внутрішня сортувальна станція» відправила хворого в другу групу, тоді будь-який інтерес до нього пропадає, - написав у своєму Facebook лікар-анестезіолог Рівненської обласної дитячої лікарні Павло Сільковський.

Він описує випадок, коли одержав повідомлення, що в коридорі людина впала і помирає. Як біг і дорогою уявляв, як будуть рятувати цю людину. А коли оглянув її, намацав пульс і зазирнув в очі, то виявилося, що вона просто втратила свідомість, і цей пацієнт – не його, тобто нереанімаційний.

А тут шум, гам, рятуйте! Щоправда, людина вже сама розплющила очі і поки ще не може зрозуміти, чому навколо так багато людей? Поплескуєш її по плечах, посміхаєшся, кажеш, щоб не переживала і що все буде добре. Отримуєш кислувату усмішку у відповідь і плентаєшся назад поволі. Для всіх навколо - купа адреналіну, а для тебе – фальстарт, - пояснює лікар свою позицію.

Він також пригадав випадок, коли викликали «швидку» у садочок, де 2 дітей начебто випили таблетки від тиску, які знайшли у сумці виховательки.

Привозять, заносять, дивишся - артисти, нічого вони не пили. Бідолашна вихователька в передінсультному, передінфарктному стані… а вони дивляться один на одного і починають вголос сміятися. Приїжджають батьки, і хлопці за руку йдуть з лікарні. Патрульні, які вже теж під‘їхали, розгублено тримають папір, намагаючись зрозуміти, як оформити пояснення, - пише лікар.

Лікар Сільковський також пригадав випадок, коли йому зателефонували пізно увечері, бо у дитини була висока температура і вона кашляє. Лікар одразу зрозумів, що дитина нереанімаційна, і сказав про це батькам. На що почув у відповідь:

Але й ви жорстокий! Так і скажіть, що не хочете допомогти!!!

Чому одразу жорстокий? Якщо мені сигналізація сказала, що не реанімаційний, значить, нереанімаційний. А якщо нереанімаційний, значить, жити буде. Чому тоді стресувати? Для чого гнати паніку? Я ж ніби так і сказав. Просто не всі розуміють, що процесор в голові анестезіолога працює по-своєму. І його слова слід теж сприймати відповідно. Був би жорстоким, слухавку не підняв би. Хіба не логічно?

 

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Світлана Федас

Світлана Федас Журналістка

Загублено документи на Музичук

Загублено гаманець з документами на прізвище Музичук Андрій. Прохання повернути за винагороду.    

Знайдено самокат

В районі Лебединки знайдено дитячий самокат. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Загублено гаманець і документи

Напередодні в районі Чайки було загублено чоловічий гаманець з документами та посвідченням водія, виданими на прізвище ЛОХВИЧ ВАСИЛЬ ЙОСИПОВИЧ. Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень