Черговий ляп: у Зеленського назвали «главою держави» президентку Швейцарії, яка не має такого статусу

Черговий ляп ОПУ

Пресслужба президента України повідомила про його зустріч із «главою швейцарської держави», яка «перебуває в Україні з державним візитом», хоча швейцарська гостя не має такого статусу і не має права здійснювати державні візити. Повідомлення про це опублікував офіційний сайт президента України, повідомляє «Європейська правда».

На Банковій, зокрема, повідомили, що на офіційній церемонії зустрічі у Маріїнському палаці «начальник роти почесної варти відрапортував главам двох держав». Також у повідомленні кілька разів підкреслено, що президентка Швейцарської Конфедерації Симонетта Зоммаруга «перебуває в Україні з державним візитом».

Втім, ці твердження суперечать принципу організації влади у Швейцарії, за конституцією якої президенти Федеральної ради не наділені таким статусом.

 

Через те, що президентку Швейцарії часом помилково називають «главою держави», офіційний сайт уряду навіть містить детальні пояснення, чому це є неприпустимим.

«На відміну від інших країни, у Швейцарії немає однієї людини, що є главою держави... Хоча з назви може здаватися інакше, президентка Швейцарії не главою держави. Цю посаду не обіймає одна особа – натомість (главою держави є) колективний орган, Федеральна рада», - пояснює урядовий сайт.

Саме через відсутність цього статусу президентка Швейцарії, як підкреслюють ці роз’яснення, не може здійснювати державні візити.

 

В офіційних документах і заявах з Берна ці поїздки мають назву «президентських візитів».

Втім швейцарська влада дозволяє державам-партнерам мати різночитання щодо статусу візиту.

«Враховуючи те, що президент Швейцарії не є главою держави, формулювання на кшталт «президентка здійснює державний візит» є некоректними з точки зору Швейцарії...

 

Але коли інші держави (заявляють, що вони) приймають президентку Швейцарії з державним візитом, то такий термін є цілком прийнятним», - йдеться в урядових роз’ясненнях.

Варто зауважити, що ця плутанина трапляється не лише під час візиту в Україну, тому неточності у формулюваннях в повідомленні ОПУ напевно не матимуть негативного впливу на відносини та на перебіг візиту.

Як відомо, президентка Швейцарії Симонетта Зоммаруга прибула в Україну з триденним візитом і у четвер планує відвідати з Зеленським Донбас.

Нагадаємо, серед численних неточностей пресслужби президента — Луцька область. Саме так назвала Волинь команда президента у матеріалах з візиту Зеленського на початку липня. 

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ілона Радзівіл

Ілона Радзівіл

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень