Були в лідерах, тепер нуль: у «помаранчевому» районі на Рівненщині нововиявлених хворих немає

На ранок 7 серпня Костопільський район у «коронавірусному» списку відсутній

Основною причиною став спалах коронавірусу на Костопільському фанерному заводі. За неофіційними даними, хворобу на завод заніс працівник, який повернувся з поїздки до іншого міста. Він знехтував елементарним правилом «захворів – сиди вдома», і навіть з симптомами респіраторного захворювання ходив на роботу.  

Станом на 7 серпня підприємство протестувало майже всіх своїх працівників, а їх тут близько 200. Хворобу виявили у 34 осіб, причому у більшості вона протікала безсимптомно, тобто люди й гадки не мали, що хворі.

Після виявлення перших 7 хворих на фанерному їх відправили на самоізоляцію, усіх інших працівників тестували бригадним методом. На підприємстві запроваджено нові правила в кімнатах прийому їжі та в роздягальнях, аби зменшити контакти людей і знизити ризик зараження. Тестування оплатив завод, його проводять у лабораторії Костопільської райлікарні. Завод продовжує роботу, розповів голова Костопільської РДА Олександр Коваль.

Олександр Коваль

Так само вчинили й в супермаркеті АТБ в Костополі, де коронавірус виявили у 7 працівників. Три хворих в одному колективі – це вже спалах. Відтак до магазину прийшли відповідні служби й поставили умову: або керівництво вживає усіх заходів для убезпечення людей, або магазин призупиняє роботу. Менеджмент центрального офісу обрав перший варіант: усім були оплачені тести, проведено дезінфекцію, змінено умови роботи роздягалень та кімнат прийому їжі, в останніх для контролю поставили камери відеонагляду.

Після того, як і на інших підприємствах району були виявлені випадки захворювання на коронавірус, з керівниками усіх промислових підприємств району домовилися, що вони оплатять усім своїм працівникам тести на коронавірус і виконають інші санітарні умови, аби вони могли працювати й не наражати людей на небезпеку зараження.

Усі ринки та громадський транспорт на Костопільщині запрацювали 6 серпня, оскільки обмеження були до 5-го. Як буде далі, тепер вирішуватиме Кабмін, засідання якого відбудеться сьогодні, 7 серпня.

Ми усі, в тому числі й місцева влада, зацікавлені в тому, щоб люди не хворіли і щоб не було карантинних обмежень, щоб усі могли спокійно жити і працювати. Так краще і для людей, і для влади, і для бюджету, який без роботи не наповнюється, а отже, завтра може забракнути грошей для лікарів, вчителів та усіх тих, хто отримує платню з бюджету. І районна лікарня зацікавлена у нормальній роботі, у відкритті всіх відділень, у проведенні операцій тощо. Розуміємо, що надто жорсткі обмежувальні заходи не дієві, тому навіть в умовах карантину намагаємося зробити так, аби і ризики зменшити, і щоб люди не обурювалися. Наостанок хочу повідомити скептикам, які не вірять в існування вірусу, що стільки випадків пневмонії у нашій районній лікарні, як цьогоріч, не було, мабуть, ніколи. В окремі дні хворі споживали майже 50 балонів кисню за добу. До епідемії в лікарні тримали кілька балонів для реанімації, і цього було достатньо, - розповів Олександр Коваль.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень