«Більше не в Реанімації»: Чоловік, якому пересадили серце в м. Рівне, вже може самостійно сидіти та говорити (ФОТО/ВІДЕО)

Він в інституті Шалімова і «веде помірний спосіб життя»

Колаж наш: кардіохірург Тарас Доманський -- праворуч

17 грудня Рівне прогриміло на всю Україну: в нашій Центральній міській лікарні вперше здійснили трансплантацію серця.

Серце 37-річного донора з м. Рівне отримав 47-річний пацієнт із Сарненщини, який інакше, за прогнозами лікарів, міг би вже не дожити й до Нового Року.

Вже на Миколая чоловіка з пересадженим серцем транспортували до київського інституту трансплантології ім. Шалімова, де його одразу помістили в блок інтенсивної терапії.

Так хворого транспортували з Рівного до Києва, в інститут ім. Шалімова

Пройшло 5 днів, ми вирішили поцікавиться, як іде на поправку наш хворий? Чи все з ним добре.

В прямому ефірі Ольга Багній переговорила з кандидатом наук Тарасом Доманським, який брав безпосередню участь в операції з трансплантації серця у Рівному і є одним із провідних кардіохірургів профільного відділу інститут ім.Шалімова.

Натисніть плей, щоб почути цю коротку розмову повністю

Тарас Доманський, який сам є вихідцем із Рівного, повідомив, що пацієнта, до якого прикута увага рівнян, перевели сьогодні з реанімації:

- Перевели сьогодні з відділення інтенсивної терапії до нас у відділення трансплантації серця та кардіохірургії. Знаходиться у палаті. Сидить, розмовляє. З ним перебуває його дружина… Веде спокійний, помірний спосіб життя у нас у відділенні
 

- Тобто все іде по-плану...
 

- Лікарі не люблять робити прогнозів, але… Станом на сьогодні, на цю хвилину – стан пацієнта стабільний і відновлення іде за планом.
 

- Тобто, принаймні, можна сподіватися, що все буде добре?
 

- Так, і ми, і всі лікарі центральної міської лікарні м. Рівне, ми всі сподіваємося і надіємося, що все буде добре.

Люди, які брали участь у цій надскладній операції

Далі Тарас Доманський ще раз висловив глибоку вдячність родині донора, який дав надію на порятунок одразу кільком хворим: хтось отримав серце, хтось печінку; двоє пацієнтів отримали по нирці.

Усе це дуже велика справа, і, наскільки нам відомо, ЦМЛ м. Рівне активно готується до відкриття в себе цілого сучасного відділення трансплантології.

Сподіваємося, він почне свою роботу вже в недалекому майбутньому, даруючи надію на життя мешканцям Рівного та Рівненщини, які таких операцій потребують.

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4

 

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Максим Розенко

Знайдено панель від багажника автомобіля

Біля ТРЦ «Арена» знайдено панель від багажника легкового автомобіля.  З вигляду панелі видно, що автомобіль невеликих розмірів.   

Знайдено технічний паспорт на прізвище Садовець

Під час розмитнення авто знайдено технічний паспорт на Volkswagen ВК 3109 ВВ.  На прізвище Садовець Олена Валеріївна, Гощанський р-н.   

Знайдено посвідчення дитини з багатодітної сім’ї на прізвище Антонюк

Посвідчення дитини з багатодітної сім’ї, яке належить Антонюку Богдану Сергійовичу, знайшли у Рівному. Дата видачі 17 січня 2019 р.  

Більше оголошень