Батьки з дітьми до 14-ти років під час карантину мають право на скорочений робочий день (ФОТО/ВІДЕО)

Також вони можуть піти у відпустку для догляду за дитиною

Батьки, в котрих є діти до 14 років, мають право на скорочений робочий день. Також вони можуть піти у відпустку для догляду за дитиною.

Про це Суспільному розповів юрист Петро Крон.

Нагадуємо, з 12 березня до 3 квітня в усіх навчальних закладах оголосили карантин.

Чотирирічна Мая Гончаренко прийшла до мами на роботу.

«У мене в садочку карантин, мене мама взяла на роботу, я читала книжку, дивилася мультики», - розповіла дівчинка.


«Ефір мій триває три години, це прямий ефір, і дитина має в тиші сидіти, протягом цих трьох годин в іншій кімнаті, за стіною, але вона це робить фантастично, і я дуже їй за це вдячна. Змушена дитину брати на роботу, чоловік працює також весь день: ми з ним так почергово будемо це робити.


Бабусі, дідусі є, але не завжди є можливість на них залишити дитину. Поки всі рятуються масками, ми рятуємося мобільним телефоном, вмикаємо мультики, поки мама в ефірі, читаємо книжечки», - каже мама Маї, радіоведуча Марина Гончаренко.

Натисніть плей для перекладу

Наталія Єрошевич працює в салоні краси. Розповідає, на роботу також прийшла із дитиною.

«Я змушена брати своїх діточок на роботу, у мене їх двоє, старший син у репетитора, а маленьку я самостійно залишити не можу вдома.


На превеликий жаль, я не можу відмовити клієнтам, так як клієнти постійні, і вони також працюють, тож я вимушена зробити свою роботу і мушу поєднувати свою роботу з дитиною.


Важко, бо я не можу розподілити свій час в роботі, бо дитина також потребує уваги», - розповідає Наталія Єрошевич.

Працівники, в яких є діти до 14-ти років, мають право на скорочений робочий день, розповідає юрист Петро Крон. Працювати вони можуть на 2-3 години менше. Також вони мають право взяти відпустку за власний рахунок.

«Для того, щоб отримати відпустку у період карантину, за доглядом за дитиною до 14-ти років, достатньо роботодавцю подати відповідну заяву, але тут є момент: має бути документарно підтверджений факт, якщо введено карантин в навчальному закладі, то має бути прийнятий відповідний наказ, копії наказу буде достатньо, про те, що введено в дію карантин», - зазначив юрист Петро Крон.

За словами Петра Крона, якщо працівники мають двох дітей до 15-ти років: під час карантину вони можуть використати додаткову оплачувану відпустку тривалістю 10 днів.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Микола Кульчинський

Микола Кульчинський

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень