На Рівненщині святкують ювілей однієї з найдавніших пам’яток Волинського Полісся

Йдеться про Нобельське Євангеліє.

Оригінал цієї пам’ятки був створений 500 років тому в селі Нобель, що нині у Зарічненському районі на Рівненщині. А нині він зберігається в Бібліотеці академії наук Литви імені Врублевських у Вільнюсі.

Директор Рівненського обласного краєзнавчого музею Олександр Булига розповів, що написання цієї великої книги завершили 1 червня.

У Нобельському Євангелії так і йдеться – «…закінчена книга ця місяця червня, у перший день місяця, у день Святого Юстина-філософа й мученика Юстина».

За словами працівниці краєзнавчого музею Людмили Шахматової, у давнину Нобель був значним міським центром на Волинському Поліссі.

У ньому існувало п’ять церков, при яких діяли школи й писалися книги. І ось при одній з них, Миколаївській, у 1520 році завершили переписувати Євангеліє.

 

Щоправда, в книзі є згадка ще про одного переписувача – дяка Левка. Тому, ймовірно, над книгою працювало кілька переписувачів.

Загалом Нобельське Євангеліє свідчить про високий рівень писемної культури, яка існувала в Україні в епоху Середньовіччя.

Це є одна з найдавніших писемних пам’яток Волинського Полісся.

За повідомленням пресслужби Рівненської ОДА

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Аліна Тис

Аліна Тис

Відкрити плей-лист

Знайдено один навушник Apple Air pods

На вулиці Княгині Ольги у Рівному знайдено навушник Apple Air pods. Якщо він ваш - телефонуйте

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Втрачено посвідчення УБД

У суботу 25 лютого у Рівному  було втрачено посвідчення УБД, на прізвище Полюхович Юрій. Ймовірно документи згубили у тролейбусі №1 близько 10:30 ранку. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте:

Більше оголошень