14-річного волонтера з Костополя дарма забрали з дільниці. Денісова пояснила, що все ОК

Має право, якщо дозволили батьки

Підлітки від 14 років можуть працювати волонтерами. Про це заявили омбудсвумен Людмила Денісова, коментуючи велику кількість школярів, які проводять опитування президента Володимира Зеленського. 

Нагадаємо, що очевидці помітили чимало підлітків у жилетах "5 питань від президента", які стоять на дільницях.

Зокрема, соцмережами розійшлося фото хлопчика 14 років, який працює на дільниці у Костополі.

У мережі це викликало неоднозначну реакцію. Частина людей обурилася, інші підтримали хлопця, адже він не б'є байдики. Однак через суспільний резонанс хлопчика уже забрали з дільниці.

Як виявилося - дарма. Більше того, судячи з коментаря Денісової, тепер не зрозуміло, на яких підставах поліція проводила профілактичну бесіду з батьками. Оскільки порушення - не було.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова роз'яснила у себе на сторінці, що підлітки мають право брати участь у волонтерській діяльності, якщо це дозволили батьки:

- У зв’язку із численними повідомленнями у засобах масової інформації та соціальних мережах про залучення дітей до проведення опитування, яке ініційоване Президентом України у день голосування, роз’яснюю.

Президент України неодноразово заявляв, що опитування буде добровільним, а особи, що його проводитимуть є волонтерами. З огляду на це звертаю увагу, що відповідно до статті 7 Закону України «Про волонтерську діяльність» волонтер - фізична особа, яка добровільно здійснює соціально спрямовану неприбуткову діяльність шляхом надання волонтерської допомоги.

Волонтерами можуть стати громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, які є дієздатними.

Особи віком від 14 до 18 років здійснюють волонтерську діяльність за згодою батьків (усиновлювачів), прийомних батьків, батьків-вихователів або піклувальника.

Проте вони не можуть надавати волонтерську допомогу Збройним Силам України, іншим військовим формуванням, правоохоронним органам, органам державної влади під час дії особливого періоду, правових режимів надзвичайного чи воєнного стану, проведення антитерористичної операції тощо; у здійсненні нагляду за засудженими, а також у медичних закладах.

Згідно із законом, волонтерська діяльність є формою благодійної діяльності.

Таким чином, участь неповнолітніх дітей у волонтерстві правомірна, якщо згода на неї дана батьками або іншими законними представниками дитини, а сама волонтерська допомога є добровільною та безоплатною.

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Григорчук

Поблизу Торгового Центру Чайка втрачені документи:  техпаспорт та посвідчення водія на ім'я Григорчук Петро. Прохання - повернути за винагороду.

Загублено ключ від авто Honda

Розшукують загублений ключ від авто Honda з чорним плетеним брелоком. Загубили його навпроти заправки «Олас», що на вулиці Льонокомбінатівській у Рівному. Прохання повернути за винагороду.  т. (067) 360 65 64

Портфель

В центрі Рівного – у критому ринку, загублено портфель з ноутбуком Samsung . Прохання повернути за винагороду. 

Більше оголошень