Вчені вважають, що імунна система лам може бути ключем до перемоги над коронавірусом (ФОТО)

Лами мають дещо особливе

Нове дослідження, оприлюднене у виданні «Cell», повідомляє, що антитіла в організмі лам здатні ефективно протидіяти коронавірусу.

«Це одне з перших антитіл, яке здатне ефективно нейтралізувати вірус SARS-CoV-2», -  зазначив Джейсон Маклілал (Jason McLellan), один з авторів дослідження з Техаського університету (США).

Відкриття вчених базується на дослідженні 4-річної давності, у рамках якого антитіла 9-місячного лами на ім’я Вінтер (Winter, «Зима») змогли ефективно нейтралізувати віруси SARS-CoV-1 та MERS-CoV протягом шести тижнів. Антитіла цієї ж тварини змогли впоратися і з SARS-CoV-2.  

Через свої невеликі розміри антитілам лам легше взаємодіяти з різними частинами вірусів.

«Антитіла лам приєднуються до «шипів» коронавірусу, через це він не може проникати у здорові клітини і, таким чином, нейтралізується», - розповів ще один автор дослідження Деніел Варп (Daniel Wrapp).

Вчені сподіваються, що їхнє дослідження дозволить створити терапію з використанням антитіл лам для заражених людей.

«Щоб вакцина подіяла, її потрібно вводити в організм за 1-2 місяці до контакту з інфекцією.


Коли ж мова йде про терапію з використанням антитіл ви даєте людині готові антитіла для боротьби з вірусом, тому така терапія буде ефективною відразу.


Антитіла можна використовувати для полегшення перебігу захворювання у тих, хто вже заразився» - зазначив Джейсон Маклілал.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Микола Кульчинський

Микола Кульчинський

Відкрити плей-лист

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai

У Рівному знайшли техпаспорт на автомобіль Hyundai. Якщо документи ваші - телефонуйте 

У Рівному знайдено окуляри та телефон

У Рівному, на вул. Відінська, 39 біля М'ясомаркета/ біля АТБ знайдено  окуляри  та телефон. Знайдене передали продавцям на касу магазину 

Посвідчення водія Рабешко

27.09.2023 р. загублено посвідчення водія на прізвище Рабешко Роман. Орієнтовно по маршруту від гуртожитків РДГУ №4 і №5, через "Текстильник" і до а/с Чайка.

Більше оголошень